Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Tool - Salival
Jaar van release: 2001
Label: Tool Dissectional
Tool - Salival
Voor de verandering dan maar eens een review van iets dat vrij recent is uitgekomen : "Salival".
Deze box bevat een cd en een dvd:vhs-cassette.

De cassette/dvd bevat vijf Tool-clips : "Hush", "Sober", "prison sex", "stinkfist" en "aenima". Diegenen die deze clips al hebben gezien, weten waaraan ze zich kunnen verwachten. Zeer artistieke, donkere en bizarre videos waar de band nooit in voorkomt en die naadloos aansluiten bij de (heerlijke) muziek.
Alleen de clip van "hush" is hierop een uitondering. Tool was dan ook nog totaal onbekend en moest het doen met (blijkbaar) zeer beperkte middelen. Toch is het een leuke en provocerende video geworden.

De cd bevat een paar live-liedjes en wat studio-outtakes. Na een intro waarin we Timothy Leary een (boeiende) uiteenzetting over "voor jezelf denken" horen geven, begint "Third eye", en live blijkt dit nummer nog krachtiger te zijn dan op plaat. De instrumenten klinken perfect en Maynard zingt, schreeuwt, fluistert en bezweert de sterren van de hemel. Hierna krijgen we een goeie ouwe rocker gepresenteerd, "Part of me". De song klinkt stevig en goed, net zoals op Opiate. Wat daarna volgt, is van een klasse zelden geëvenaard en (volgens mij) nooit overtroffen in de rockwereld, namelijk ¨Pushit". Tool veranderde de eerste vier minuten van deze song volledig en gooien er in het midden een percussie (tabla om precies te zijn)-solo in. Het einde is zo hard, intens en emotioneel dat je adem wordt afgesneden. Muzikanten ter wereld, verenigt u en luister. Hier kan iets van geleerd worden.

Voor mij bevat de cd daarna nog twee hoogtepunten, namelijk de peach (vroegere band van bassist Chancellor)-cover "You Lied" en de Zeppelin-cover "No Quarter", waar ze wat aan geschaafd hebben zonder hem oneer aan te doen. De rest van de cd zijn wat grappige studio dingetjes zoals "Message to Harry Manback 2" en een psychedelisch-instrumentaal live-nummer :"merkaba".

Dit alles komt in een zeer mooi verzorgde box en is misschien wat duur (ik had eerlijk gezegd ook liever een paar live-nummers meer gehad), maar het blijft Tool, en dat wil zeggen, je krijgt iets uniek, speciaal en kwalitatief zeer goed. Ik geef een 8, maar feitelijk zou ik een 8,5 willen geven.

Score: 80 / 100

Reviewer: Tim Cunningham
Toegevoegd: 31 december 2001

Meer Tool:

Tool - Salival
Reactie van Een_Metalfan op 02-01-2002 om 23:03u
Score: 70 / 100

mooi verzorgde box, maar inderdaad wat te duur voor wat je krijgt.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.