Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 januari:
  • Colin of Arabia, Street Power, Cold Grip en Premonition
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Barnes (Six Feet Under) - 58
  • Cozy Powell (Rainbow)† - 78
  • Daniel Schäfer (Boomerang) - 41
  • Dexter Holland (The Offspring) - 60
  • Evan Seinfeld (Biohazard) - 58
  • Jeroen Janssen (Consensus) - 40
  • Jori Grym (Vanguard) - 47
  • Marianne Faithfull† - 79
  • Martin Harb (Visions Of Atlantis) - 40
  • Mitja Harvilahti (Moonsorrow) - 46
  • Paolo Colavolpe (Destrage) - 41
  • Ray Thomas (The Moody Blues)† - 84
  • Rudy Lenners (Scorpions) - 73

Vandaag overleden:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom) - 2020
Review

Far Beyond - An Angel's Requiem
Jaar van release: 2005
Label: Source Of Deluge Records
Far Beyond - An Angel's Requiem
Niet alleen is er een blues-, folk- en jazzband die de naam "Far Beyond" draagt, in Duitsland is er ook een eenmansproject onder die noemer. Eugen Dodenhöft speelt sinds 2001 zijn eigenzinnige vorm van melodieuze black metal. Iets dergelijks hadden we al in de persoon van Jari Mäenpää (Wintersun, ex-Ensiferum), maar die is inmiddels een band om zich heen aan het verzamelen. Ook de muziek wijkt af van Jari's Children Of Bodom-achtige gitaargeilerij.

Het hoesje schreeuwt Agathodaimon, die ook met stemmige kleuren blauw en gotische lettertypes de aandacht van argeloze shoppers probeert te trekken. Muzikaal is Far Beyond van een heel ander kaliber. Synths spelen de hoofdrol in een spacy samensmelting van extremiteit, bombasme en melodie. Om en om black metal screams en licht vervormde ("Daft Punk") cleane vocalen zweven lichtvoetig over de symfonische passages. Werkelijk een vlucht naar "Far Beyond", die uit de verte aan een ontmoeting tussen Star One en Dimmu Borgir's Størmblåst doet denken. Eugen heeft hoorbaar aandacht besteed aan zijn leads in onder andere het titelnummer, maar speelt op "Forgotten Past" wat grauwere black metal die houterig overkomt in de wat fletse productie. Ook de drumcomputer moet in deze context als een negatief punt aangemerkt worden.

Wie die tekortkomingen voor lief neemt heeft aan "An Angel's Requiem" best een goeie sferische melodieuze black metal plaat, die zijn (schaarse) genregenoten met gemak overtreft. Black metal fans die met niets minder dan perfectie genoegen nemen kunnen de volgende deur kiezen en puristen hebben hier al helemaal niets te zoeken, daar is Far Beyond iets te experimenteel voor. Maar toch... chapeau meneer Dodenhöft!

Tracklist:
1. The Gate
2. A Kingdom´s Lost Beauty
3. The Ancient Realms
4. An Angel´s Requiem
5. Bleeding Rose
6. Dream in Beautiful Slumber
7. Mournful Abyss
8. Tribute to Resurrection
9. Prophecy of Salvation
10. Forgotten Past

Score: 82 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 5 mei 2005

Meer Far Beyond:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.