Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Review

Far Beyond - Songs Of Hope And Sorrow
Jaar van release: 2009
Label: Eigen beheer

Far Beyond - Songs Of Hope And Sorrow

Na een periode van rust rondom Far Beyond, het éénmansproject van Eugen Dodenhoeft is, ligt hier een 4-track demo voor me. Deze mini-cd moet ergens begin dit jaar opgevolgd worden door een full-length, dus laten we eens kijken wat dit voorproefje daarop ons brengt.

Allereerst de complimenten voor het niveau. Als meneer Dodenhoeft inderdaad zelf alles heeft ingespeeld en ingezongen is hij best netjes bezig. Petje af. De cleane vocalen zijn van hoog niveau, de meerlaagse zang klinkt erg professioneel, maar ook de goed verstaanbare grunts glijden lekker de gehoorgang in. Het niveau van zijn songteksten daarentegen is ietwat aan de karige, goedkope, ja zelfs puberale kant. Maar voor wie weinig om teksten geeft is dat natuurlijk geen probleem.

Uiteraard zegt dit u, de kritische lezer, allemaal vrij weinig zonder genrebeschrijvingen en vergelijkingen. Enigszins kort door de bocht valt Far Beyond weg te zetten in het gothic hoekje. Hier en daar vinden we wat heavy invloeden terug. U hoort Orphanage, Morphia en After Forever (tja, Nederland is nou eenmaal goed vertegenwoordigd in dit hokje), maar dan sopraanloos, niet te bombastisch en vooral niet te moeilijk. Je mag rustig concluderen dat het allemaal lekker wegluistert.

Een plaat die je dus niet te vaak moet luisteren, want dan gaat ie vervelen. Maar gewoon voor zo af en toe lekker op de achtergrond is ie goed te pruimen. Hopelijk op de full-length wat meer experiment, maar zo niet dan is er ook zeker geen man over boord.

Tracklist:
1. My Way of Endless Grief
2. Awake
3. Hope and Sorrow
4. Tempus Fugit - Part I

Score: 77 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 10 januari 2010

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.