Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

Inner Visions - Control The Past
Jaar van release: 2005
Label: Replica Records
Inner Visions - Control The Past
Ik weet nog wel dat Fabio Lione zijn andere band Vision Divine moest verlaten, omdat het nieuwe contract van Rhapsody hem verbood er andere projecten op na te houden. Groot was dan ook mijn verbazing om te zien dat Patrice Guers, bassist van Rhapsody, speelt op het debuut van Inner Visions (uit Frankrijk). Hij mag dus wel in andere bands spelen en Fabio niet? Hun inbreng is bij Rhapsody even groot: die is er niet. Wat de reden hiervan is, wil ik dus wel graag weten.

Ook de gitarist van Inner Visions, Dominique Lourguin, speelt bij Rhapsody, maar dan alleen tijdens de live-optredens. En ook al horen we de naam van die andere band vaak vallen, Inner Visions speelt niet zulke innovatieve power metal. Het toverwoord hier is cliché. De power metal klinkt geen moment verrassend of avontuurlijk. Maar ja, toch is het allemaal wel goed. De gelikte productie helpt daar aan mee en we hebben te maken met ervaren muzikanten. Het gitaarspel is weer flitsend en de keybords zijn prominent aanwezig, maar weer niet té. Zanger Julien Jacquemont doet me denken aan Mathias Blad (ex-Falconer) en zingt vooral in de lagere regionen.

Dat de band power metal speelt, dat zullen we weten! Na de intro worden de nummers tot aan instrumentaaltje Maze Of Nowhere in hoge snelheid gebracht. Pas bij de (cliché-)ballad Wake Up With A Smile wordt er voor het eerst gas terug genomen, om met The Prophecy weer verder in hoog tempo te gaan. Het voordeel van de vele snelle nummers is natuurlijk dat de meeste power metal fans wel op hun wenken zullen worden bediend. Immers, de snelle nummers zijn altijd de hoogtepunten. Nadeel is dat alles wel in hetzelfde tempo wordt gebracht, waardoor de nummers wat zielloos overkomen.

Het afsluitende When We'll Be Kings is een kruising tussen een ballad en een trage headbanger. Het zorgt op het laatste moment toch nog voor de broodnodige afwisseling. Maar goed, het is zeker een degelijke cd geworden. Je hoort dus niks nieuws, maar alles wordt professioneel gebracht. Ik denk dat de fans van het genre hier wel mee uit de voeten kunnen.

Tracklist:
1. Asleep
2. Big Brother
3. Behind The Grid
4. Eliminate
5. In The Name Of...
6. Control The Past
7. Maze Of Nowhere
8. Wake Up With A Smile
9. The Prophecy
10. When We'll Be Kings

Score: 75 / 100

Reviewer: René
Toegevoegd: 17 april 2005

Meer Inner Visions:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.