Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
Geen concerten bekend voor 04-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Frank Boeijen (The Gathering) - 52
  • Jan S. Eckert (Masterplan) - 60
  • Jerome Lavail (Your Shapeless Beauty) - 49
  • Keith Caputo (Life Of Agony) - 52
  • Kristian "Necrolord" Wåhlin (Diabolique) - 54
  • Morten Veland (Sirenia) - 48
  • Paul Kuhr (Novembers Doom) - 54
  • Piero Paravidino (Mesmerize) - 53
  • Robert Balci (Stormwitch) - 55
  • Steve Austin (Today Is The Day) - 59

Vandaag overleden:
  • Frank Zappa (The Mothers Of Invention) - 1993
  • Tommy Bolin (Deep Purple) - 1976
Review

Inner Visions - Control The Past
Jaar van release: 2005
Label: Replica Records
Inner Visions - Control The Past
Ik weet nog wel dat Fabio Lione zijn andere band Vision Divine moest verlaten, omdat het nieuwe contract van Rhapsody hem verbood er andere projecten op na te houden. Groot was dan ook mijn verbazing om te zien dat Patrice Guers, bassist van Rhapsody, speelt op het debuut van Inner Visions (uit Frankrijk). Hij mag dus wel in andere bands spelen en Fabio niet? Hun inbreng is bij Rhapsody even groot: die is er niet. Wat de reden hiervan is, wil ik dus wel graag weten.

Ook de gitarist van Inner Visions, Dominique Lourguin, speelt bij Rhapsody, maar dan alleen tijdens de live-optredens. En ook al horen we de naam van die andere band vaak vallen, Inner Visions speelt niet zulke innovatieve power metal. Het toverwoord hier is cliché. De power metal klinkt geen moment verrassend of avontuurlijk. Maar ja, toch is het allemaal wel goed. De gelikte productie helpt daar aan mee en we hebben te maken met ervaren muzikanten. Het gitaarspel is weer flitsend en de keybords zijn prominent aanwezig, maar weer niet té. Zanger Julien Jacquemont doet me denken aan Mathias Blad (ex-Falconer) en zingt vooral in de lagere regionen.

Dat de band power metal speelt, dat zullen we weten! Na de intro worden de nummers tot aan instrumentaaltje Maze Of Nowhere in hoge snelheid gebracht. Pas bij de (cliché-)ballad Wake Up With A Smile wordt er voor het eerst gas terug genomen, om met The Prophecy weer verder in hoog tempo te gaan. Het voordeel van de vele snelle nummers is natuurlijk dat de meeste power metal fans wel op hun wenken zullen worden bediend. Immers, de snelle nummers zijn altijd de hoogtepunten. Nadeel is dat alles wel in hetzelfde tempo wordt gebracht, waardoor de nummers wat zielloos overkomen.

Het afsluitende When We'll Be Kings is een kruising tussen een ballad en een trage headbanger. Het zorgt op het laatste moment toch nog voor de broodnodige afwisseling. Maar goed, het is zeker een degelijke cd geworden. Je hoort dus niks nieuws, maar alles wordt professioneel gebracht. Ik denk dat de fans van het genre hier wel mee uit de voeten kunnen.

Tracklist:
1. Asleep
2. Big Brother
3. Behind The Grid
4. Eliminate
5. In The Name Of...
6. Control The Past
7. Maze Of Nowhere
8. Wake Up With A Smile
9. The Prophecy
10. When We'll Be Kings

Score: 75 / 100

Reviewer: René
Toegevoegd: 17 april 2005

Meer Inner Visions:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.