Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • RVH Project
  • The Motherz
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Torretta (Daedalus) - 46
  • Andreas "Gerre" Geremia (Tankard) - 59
  • Andrey (II) (Psilocybe Larvae) - 45
  • Carl Albert (Vicious Rumors)† - 64
  • Charlotte Wessels (Delain) - 39
  • Chris Maitland (Porcupine Tree) - 62
  • Chuck Schuldiner (Death)† - 59
  • Fernando Caveira (Ramp) - 49
  • Hervé Marquis (ADX)† - 65
  • Ivo "Namtar" Wijers (Carach Angren) - 40
  • Kasper Gram (Evil Masquerade) - 46
  • Kim McAuliffe (Girlschool) - 67
  • Kristian Ranta (Norther) - 45
  • Lars "Lazare" Nedland (Borknagar) - 50
  • Lars Rettkowitz (Freedom Call) - 47
  • Lee Altus (Exodus) - 60
  • Owen Morris (producent) - 58
  • Per-Joar "Dolk" Spydevold (Kampfar) - 53
  • Sameli Köykkä (Colosseum) - 46
  • Thomas Hedlund (Cult Of Luna) - 46
  • Will Carroll (Death Angel) - 53

Vandaag overleden:
  • Dan Blocker (acteur) - 1972
  • Derek Lawrence (producent) - 2020
  • Glenn Branca - 2018
  • Jack Richardson (producent) - 2011
  • Tom Rabstenek (technicus) - 2005
Review

Force Of Evil - Black Empire
Jaar van release: 2005
Label: Escapi Music
Force Of Evil - Black Empire
Niet Hammerfall’s ‘Chapter V’ of Priest’s ‘Angel Of Retribution’ is de beste heavy metal schijf van de laatste maanden. Het nieuwe Force Of Evil schijfje ‘Black Empire’ overklast deze twee werkjes met twaalf lange heavy metal schrijfsels. Gitaristen Michael Denner en Hank Shermann (legendarische Mercyful Fate gitaristen) worden nog steeds bijgestaan door de King Diamond-ritmesectie bestaande uit bassist Hall Patino en drummer Bjarne T. Holm. Gelukkig is ook weer topzanger Martin Steene van de partij.

De muziek laat zich nog steeds omschrijven als een melting pot van Mercyful Fate en ‘Jugulator’ van Judas Priest met een verbeterde Ripper Owens op zang. De nieuwe nummers zijn een stuk sterker dan op het debuut en vooral meer duister: Ik kan je verzekeren dat het artwork geen toevallige keuze was. De heren kiezen elk nummer ook resoluut voor up-tempo metal met ballen en lekker veel solo’s. ’Back To Hell’ bevat alle elementen van een goede heavy metal song en persoonlijk zou ik willen dat de nieuwe single van Rob Halford en co ‘Ths Sinister Show’ zou heten. Als het lange ‘Days Of Damien’ dan ook nog eens aan de oude Queensrÿche refereert dan weet je als liefhebber genoeg: dit is kwaliteit.

Het enige negatieve aan deze staalkaart van kwaliteit is het gegeven dat sommige van de refreinen van de nieuwe nummers te sterk op elkaar lijken, maar voor de rest niets dan lof. Wellicht doen de heren binnenkort Nederland en/of België aan en dan sta ik op de eerste rij. ‘Black Empire’ is een stoere melodieuze metalplaat waarvan de ervarenheid maar ook het plezier vanaf druipt.

Tracklist:
1. Black Empire
2. Back To Hell
3. Cabrini Green
4. Death Comes Crawling
5. The Sinister Show
6. Days Of Damien
7. Disciples Of The King
8. Beyond The Gates
9. Hobbs End
10. Dead In Texas
11. Vorhees Revenge
12. S.O.S.

Score: 87 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 9 maart 2005

Meer Force Of Evil:

Force Of Evil - Black Empire
Reactie van CoenV op 09-03-2005 om 17:35u

Het is Jugulator ipv Jugalator! Maar zo te zien is deze een stuk beter dan het eerste album, wat ik ondanks de getalenteerde bandleden niet zo boeiend vond. Even checken maar.

Force Of Evil - Black Empire
Reactie van hein op 31-12-2005 om 15:24u
Score: 90 / 100

echt een geweldige plaat, zang is geweldig, de songs erg goed en natuurlijk de gitaar, het neusje van de zalm. ik heb de eerste nog niet gehoord maar deze ga ik maar eens aanschaffen

Force Of Evil - Black Empire
Reactie van peter op 17-11-2014 om 23:34u
Score: 95 / 100

prachtig album,op het eerste nummer na,die is me te speedmetal gericht
al bij al een meesterwerk.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.