Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Phazm - Hate At First Seed
Jaar van release: 2004
Label: Osmose Productions
Phazm - Hate At First Seed
Volgens de altijd informatieve biografie maakt het Franse Phazm een kruising tussen Black Metal en Rock 'n Roll, waarbij de band beïnvloed is door onder andere Darkthrone, Satyricon en Motörhead. Heel interessant, omdat Black Metal natuurlijk ooit voortkwam uit datzelfde Rock 'n Roll (jammer voor alle NSBM-ers op deze planeet, maar Chuck Berry was toch echt de voorvader van jullie muziek).

Phazm kent zijn geschiedenis dus, en behalve dat kan men ook nog een uitstekend potje musiceren. Met Dirk Verbeuren op drums (Scarve, Soilwork, Yyrkoon, Aborted en nog tig andere bands) en een paar andere leden van Scarve kan er natuurlijk ook niet zo veel fout gaan, en zeker de eerste twee songs hakken er dan ook lekker in. Het Rock 'n Roll-element komt vooral terug in de groovende stukken en de riffs, maar dan met distorted gitaren, blastbeats en Black/Death vocalen. Na die eerste twee nummers gaat het helaas een beetje minder. Kennelijk was de band van mening dat er na zoveel energie even uitgepuft moet worden, want het tempo gaat flink naar beneden. Er komt een soort doomsfeer over de plaat (zeg maar a la Burzum en sommige nummers van Darkthrone) en hoewel dat niet per definitie verkeerd is haalt het gelijk alle pit uit de plaat. Zo blijf je met een wat teleurgesteld gevoel zitten, want het begon juist zo lekker.

Dat teleurgestelde gevoel wordt nog eens verdubbeld als we bij het laatste nummer, "Dogs" getiteld, aanbelanden. Een geweldige Motörhead-cover met gierende solo's en een pakkend refrein, pure speedmetal met brute vocalen. Verdomme, als ze het kunnen, waarom gooien ze dan niet de hele plaat vol met dit soort nummers? Waarom heb ik 20 minuten lang trage depressiviteit aan moeten horen terwijl zo'n vet nummer nog aan het einde staat te wachten? Afgaande op het beeld wat ik voor dat nummer kreeg zou ik Phazm een 82 geven. Nu krijgen ze voor straf 5 punten aftrek, omdat ze het kunnen maar niet doen!

Tracklist:
1. InChaos
2. What A Wonderful Death
3. Resinous Balm
4. Forest Recipe
5. Devoured Tenderness
6. Vicious Seed
7. Fleshback
8. Loneliness
9. Dogs (Motörhead)

Score: 77 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 26 februari 2005

Meer Phazm:

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.