Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
  • 29 juni:
  • Iron Maiden, Epica, Testament, Doro en Fleddy Melculy
Geen concerten bekend voor 23-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Holmes (W.A.S.P.) - 68
  • Chuck Billy (Testament) - 64
  • Esben Willems (Monolord) - 53
  • Frédéric Leclercq (Dragonforce) - 48
  • Glenn Danzig (Misfits) - 71
  • Heiko Spaarmann (Povertys No Crime) - 50
  • Joey Allen (Warrant) - 62
  • Paul "Bonehead" Arthurs (Oasis) - 61
  • Peter Knight (dirigent)† - 109
  • Randy Jackson (Journey) - 70
  • Ryan Clark (Demon Hunter) - 47
  • Steve Shelley (Sonic Youth) - 64

Vandaag overleden:
  • Max "Mad Max" Varnier (Worship) - 2001
  • Mick Ralphs (Bad Company) - 2025
  • Pete Quaife (The Kinks) - 2010
Review

Anthemon - Dystopia
Jaar van release: 2004
Label: Thundering Records
Anthemon - Dystopia
Deze band is ziek. Niet dat ze enge ziektes hebben, rare ideeën verspreiden of aan psychische aandoeningen leiden. Neen, deze Fransozen leiden aan het ‘voor-één-liedje-leuk-maar-alstublieft-niet-meer-syndroom’. De heren hebben in het verleden al voldoende ervaring opgedaan, zowel op release gebied als op live gebied, maar de afwisseling in de muziek is op dit ‘Dystopia’ nihiel.

De atmosferische up-tempo metal met lichte doom inslag worden beheerst door overdreven aanwezige keyboards, saaie standaard gitaarlicks en té zielloze zang. Zanger Loïc Malassagne zingt voor een Fransman vrij goed de cleane Engelstalige zanglijnen maar geheel dialectloos is hij jammer genoeg niet, zodat zijn prestatie ‘redelijk’ kan genoemd worden. Deze zangpartijen worden af en toe onderbroken door een standaard (lees: saaie) grunt van bassist Marc Caniers. De meeste liederen duren kabbelen dan ook nog eens te lang door zodat ‘Dystopia’ maar een vrij saaie bedoening is.

Ik wens de groep dan ook veel miserie, conflicten en tegenslagen toe, zodat ze volgende keer een melancholische plaat maken die oprecht en aangrijpend overkomt. Tot dan, zou ik uw verdiende geld niet aan Anthemon spenderen. Om deze recensie toch maar leerzaam af te sluiten, ‘Dystopia’ staat voor een levensconditie die extreem slecht is door oppressie en geweld. Zeg nu nog maar eens dat je niets kan leren van een Metal ezine!

Tracklist:
1. Above Us
2. Foretell Omega
3. Chatter Of The Tube
4. Recall The Absence
5. Tuned To A Dead Channel
6. La Chute De l'Architecte
7. Manifold Of ...
8. Serene Eves

Score: 55 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 5 december 2004

Meer Anthemon:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.