Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juli:
  • Vio-Lence en Cutthroat
  • 28 juli:
  • Unearth
  • 29 juli:
  • M.D.C. en Fast Friends SF
  • Voyager
  • Wacken Open Air
  • 30 juli:
  • Bear McCreary
  • Lovebites
  • Wacken Open Air
  • 31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
Geen concerten bekend voor 25-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dani Filth (Cradle Of Filth) - 53
  • Dave Jerden (producent)† - 77
  • Guy Van Nueten (The Sands) - 61
  • Hugh Syme (Rush) - 73
  • Jim Price (The Rolling Stones) - 81
  • Manny Charlton (Nazareth) - 85
  • Mark Clarke (Colosseum) - 76
  • Mortiis (Mortiis) - 51
  • Skinny Disco (Deathstars) - 47
  • Thurston Moore (Sonic Youth) - 68

Vandaag overleden:
  • Mike Shipley (producent) - 2013
  • Peter Green (Fleetwood Mac) - 2020
  • Samuel Taylor Coleridge (auteur) - 1834
Review

Satureye - Where Flesh and Divinity Collide
Jaar van release: 2004
Label: Karmageddon Media
Satureye - Where Flesh and Divinity Collide
Het Nederlandse Karmageddon Media (voortgekomen uit het ter ziele gegane Hammerheart Records) verblijdt de redacteurs van Metalfan al enige tijd met een gestaag toenemende stroom aan promo’s, variërend van redelijk tot zeer goed. Het label lijkt een neusje te hebben voor het tekenen van nieuw talent. Vielen nieuwkomers als Siege of Hate, Forefather (goed, geen nieuwkomer, maar wel een band die nu pas de kans krijgt te laten zien wat ze in huis heeft) en in mindere mate Adimiron en Stormrider al op door hun capaciteiten, ditmaal is het de beurt aan het Zweedse Satureye om haar kunsten te vertonen.

De meeste bands bij dit label (en bij het sublabel New Aeon Media) lijken niet getekend te zijn om hun buitensporige drang tot vernieuwing of avant-gardisme, maar wél om hun songwritersschap en vermogen om pakkende, lekker in het gehoor liggende nummers te schrijven. Bij Satureye lijkt het al niet anders verlopen te zijn: de vrij modern klinkende, Zweedse thrash metal van deze heren klinkt nergens vernieuwend of origineel, maar door de goed opgebouwde nummers, sterke productie en overtuigende strot van deheer Rogga weet de band gedurende veertig minuten de aandacht vast te houden. Bovendien wordt er strak gemusiceerd en strooien de gitaristen hier en daar met de nodige solo’s.

In feite heeft Satureye niets toe te voegen aan de al overvolle cd-markt, maar nummers als Through the Faceless Crowd, het beukende One Man Riot en Failure Foreseen klinken zó lekker dat die onoriginaliteit niet zo erg hoeft te zijn. Grote liefhebbers van alles wat Zweeds aandoet (Zwedofielen?) kunnen dit schijfje zeker aanschaffen, maar de wat genuanceerdere metalfan met schamele beursinhoud zou ik aanraden het album eerst eens goed te beluisteren.

Concluderend kom ik bij hetzelfde dilemma uit als het eerder door mij besproken Adimiron-album Burning Souls. Objectief gezien zou dit album zeker 82 punten krijgen, maar geplaatst in de juiste context (dit soort albums worden al jarenlang met dozijnen op de markt gegooid), zouden een schamele 70 punten overblijven. Een eindbeoordeling van 75 punten lijkt me dan ook de juiste middenweg.

Tracklist:
1. The False Light
2. Destined To Wither
3. Through The Faceless Crowd
4. One Man Riot
5. Nothing Is Forever
6. The World In My Hand
7. End
8. Failure Forseen
9. Filled With Dust
10. Wasted Glories
11. In Mercury
12. Absolution

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 oktober 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.