Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
Geen concerten bekend voor 20-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry Sparks (Dokken) - 58
  • Bob Andrews (producent)† - 77
  • Chino Moreno (Deftones) - 53
  • Gregor Mackintosh (Paradise Lost) - 56
  • Jacques Namotte (Wallace Collection)† - 87
  • Jimmie Mattisson (Wulfgar) - 43
  • Kelly Johnson (Girlschool)† - 68
  • Lionel Richie (Commodores) - 77
  • Marco Pesenti (Sadist) - 61
  • Michael Anthony (Van Halen) - 72
  • Michael Schiel (Squealer) - 51
  • Rui Santos (Oratory) - 47
  • Sergey Petrovich Nagorny (Holy Blood) - 41
  • Twiggy Ramirez (Marilyn Manson) - 55
  • Yui "Yuimetal" Mizuno (Babymetal) - 27

Vandaag overleden:
  • Bill Ham (producent) - 2016
Review

Behemoth - Demigod
Jaar van release: 2004
Label: Regain Records
Behemoth - Demigod
Door de jaren heen heeft Behemoth zich geëvolueerd van een bandje die Noorse black metal naspeelde tot een volwaardige professionele extreme metalact. In 1998 begon de band zijn Europese doorbrak met ‘Pandemonic Incantations’ en een jaar later was het hek volledig van de dam met ‘Satanica’. De death metal invloeden namen in hoeveelheid toe terwijl de black metal invloeden op de achtergrond terecht kwamen. Het resultaat was een originele stijl van duistere extreme metal die op ‘Thelema 6’ en het vorig jaar verschenen ‘Zos Kia Cvltvs’ werd geperfectioneerd.

Bandleider Nergal staat heel zelfverzekerd op de nieuwe promofoto’s en dat is niet moeilijk om te begrijpen want 2004 moét en zál het jaar zijn dat Behemoth echt doorbreekt naar het mainsteam metalpubliek. Tegelijk met het nieuwe album ‘Demigod’ is er ook een zeer uitgebreide dubbel DVD verschenen genaamd ‘Crush.Fukk.Create - Requiem for Generation Armageddon’ en staat er een twee maanden durende Europese tour aan te komen met de blastbeaters Krisiun en het ondergewaardeerde Incantation. Maar genoeg geluld, u bent vast erg benieuwd hoe dit nieuwe album klinkt.

Het eerste wat opvalt aan het nieuwe album is de productie. Dit is zonder twijfel geluidstechnische het beste wat de heren ooit hebben afgeleverd. Verantwoordelijke hiervoor is Nergal zelf en Daniel Bergstrand (die we allemaal kennen van zijn geweldige producties voor uiteenlopende bands als Strapping Young Lad tot Thyrfing). Deze productiekunstenaar heeft het album een mooie transparante mix meegeven die ook iets duister en vaag heeft. Top! Hoe luider je het album draait, hoe beter het ook begint te klinken en je moet het geheel ook zeker eens met de hoofdtelefoon luisteren (details!). Het tweede opvallende is de ‘nieuwe’ stem van Nergal. Zijn grunt heeft een ietwat vaag en hees effect meegekregen, in begin is dit een beetje storend maar na enkele luisterbeurten ben je vertrouwd met de keelklanken van dit Pools genie. De heer Nergal heeft ook enkele geweldige ‘rhythm riffs’ verzonnen en tokkelt af en toe enkele magistrale spannende riedels op zijn akoestische gitaar.

Het beste verkoopspunt van deze nieuwe cd is het ‘lange-termijn-plezier-principe’. De nummers klinken al goed na één luisterbeurt maar toch ontdek je na elke nieuwe luisterbeurt nog elementen die je tot dan toe nog niet waren opgevallen. Op zich zijn de nummers niet heel complex maar ze zitten veel beter in elkaar dan je op het eerste gehoor denkt. Opener ‘Sculpting the throne ov Seth’ zet meteen de orkaan in die pas voorbij is na de lange afsluiter ‘The reign ov Shemsu-Hor’. Wees er maar zeker van dat in de tussentijd je hele huis door elkaar is geschud!!! Als je deze band niet kent en je wilt een toegankelijke eerste kennismaking dan raad ik het niet meer uit mijn hoofd te branden titelnummer en ‘Conquer all’(waar een videoclip is van gemaakt) aan. Verplichte aanschaf voor fans van het genre. Naar mijn bescheiden mening is Behemoth met dit ‘Demigod’ dé Poolse band van het moment en laten ze hun landgenoten van Vader, Hate en Decapitated nét achter zich. Polen en goede death metal, het blijven twee handen op een buik.

Tracklist:
1. Sculpting the throne ov Seth
2. Demigod
3. Conquer All
4. The Nephilim rising
5. Towards Babylon
6. Before Aeons came
7. Mysterium Coniunctions (Hermanubis) v 8. XUL
9. Slaves Shall Serve
10. The reign ov Shemsu-Hor

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 11 oktober 2004

Meer Behemoth:

Behemoth - Demigod
Reactie van Sven op 12-10-2004 om 19:54u
Score: 90 / 100

Gave en goeie review, de heren verdienen dit echt met de nieuwe plaat! Volgende week maar eens zien wat ze er live van bakken.

Behemoth - Demigod
Reactie van manuel op 11-11-2004 om 20:54u

Behemoth - Demigod
Reactie van manuel op 11-11-2004 om 20:58u
Score: 99 / 100

het is echt een goed album de mensen die deze band niet kennen en een beetje van metal houd moet dit echt proberen echt een cool album

Behemoth - Demigod
Reactie van trooper op 19-03-2005 om 13:53u
Score: 90 / 100

Dit album gaat perfect verder op het niveau van Zos Kia Cultus, de vocals passen helemaal bij de muziek. Zeker een van de toppers van het jaar

Behemoth - Demigod
Reactie van Mortivore op 03-09-2005 om 12:33u
Score: 88 / 100

Zeer sterk album, niet alleen de muziek maar ook het artwork en de machtige, occulte teksten. Nergal heeft zijn brul echt even flink opgepoetst, ik ken niet echt een zanger die net zo brult. Maar zoveel zangers ken ik niet, dus? Conquer All is zeer geweldig. Demigod idem dito. En het "gedichtje" dat het intro van Slaves Shall Serve vormt heeft zeker charme. Aan de apocalyptische sound hoor je écht niet dat deze mensen maar met drie zijn! Wat de vocalen ook veel beter maakt zijn de woorden die Nergal gebruikt. Ze passen precies bij zijn stem. Bijv. in Sculpting the Throne ov Seth, waar hij zingt: Io Kepesh! Io Nubti! Io Akakh! Io Simai! Kortom hier vermaak ik me wel mee!

Behemoth - Demigod
Reactie van torre op 30-12-2005 om 20:49u
Score: 80 / 100

superplaat, ben alleen geen meester in het noors, dat wil het begrijpen van de teksten nog wel eens wat lastiger maken

Behemoth - Demigod
Reactie van namen_zijn_voor_watjes op 22-05-2009 om 16:26u
Score: 85 / 100

Drums, teksten en gitaarwerk zijn geweldig als altijd, maar de vocals zijn soms wat iritant, in bijvoorbeeld The Nephilm rising klinkt hij gewoon goed maar in de opener is het bijvoorbeeld iritant. Het is niet echt erg maar toch...

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.