Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Katsionis (Firewind) - 49
  • Enric Garcia (Dark Moor) - 53
  • Hungi Berglas (Crystal Ball) - 50
  • J.-H. Rosny aîné (auteur)† - 170
  • Jean-Marc Abate (Your Shapeless Beauty) - 51
  • Kaoru Niikura (Dir En Grey) - 52
  • LG Petrov (Entombed)† - 54
  • Michael LePond (Symphony X) - 60
  • Patrick Uterwijk (Pestilence) - 58
  • Quorthon (Bathory)† - 60
  • Rickey Medlocke (Blackfoot) - 76
  • Rod Smallwood (Sanctuary Records) - 76
  • Stevie Benton (Drowning Pool) - 55
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters)† - 54

Vandaag overleden:
  • Michael Davis (MC5) - 2012
Review

Iced Earth - The Blessed And The Damned
Jaar van release: 2004
Label: Century Media Records
Iced Earth - The Blessed And The Damned
Niet zelden komt het voor dat als een band van platenlabel verandert, het oude platenlabel kort erna een live- of verzamelalbum uitbrengt, om zo toch nog wat te verdienen aan de band. Zo ook bij Iced Earth. Na 6 studioalbums, 1 livealbum en diverse andere releases stapt de Amerikaanse heavy/powermetalformatie over van Century Media naar SPV. Ze brengen een nieuw studioalbum uit, en nog geen half jaar later is er dan deze verzamelcd, uitgebracht door de vorige werkgever.

Deze dubbelaar heeft als titel The Blessed And The Damned, en ook de twee schijven zijn onderverdeeld tussen de gezegenden en de verdoemden. Hoe men de nummers gekozen heeft voor dit album, en het onderscheid heeft gemaakt voor de twee schijven? Men neme alle Iced Earth nummers en gooie ze in 1 grote emmer. Men pakke een grote spatel, roere voor 4 minuten totdat het goedje gemixt is, en pakke vervolgens willekeurig 23 nummers uit de emmer. Deze gooie men richting een muur, waarop een lijn is aangebracht. Links van de lijn is "The Blessed", rechts "The Damned". Waar het nummer aan de muur blijft kleven bepaalt op welke schijf het komt.

Bovenstaand scenario lijkt me vrij accuraat. Er is namelijk niet echt uit op te maken hoe de nummers gekozen zijn. Misschien heeft het label gekozen voor "een leuke introductie tot Iced Earth". Het is zeker niet het beste van Iced Earth. Vraag elke fan maar welke nummers er dan niet mogen ontbreken, en er is grote kans dat de volgende nummers genoemd worden: Dante's Inferno, A Question Of Heaven, Dracula, en de Something Wicked Trilogy. Je raadt het al, deze nummers ontbreken. Betekent dit dat alle goede nummers ontbreken? Nee, gelukkig niet, maar bijvoorbeeld de Something Wicked trilogy had er toch echt op moeten staan.

Wat is er dan nog wel goed aan deze verzamelaar? Nou, de cover is erg mooi, en het voorwoord geeft een leuk overzicht van de carriëre van de band (al zijn ze zo kinderachtig om helemaal niks over het nieuwste album te zeggen, maar wel doodleuk dezelfde tekenaar gevraagd hebben voor de voorkant). Voor de fan is deze verzamelaar zeker niet interessant. Er staat niets nieuws op, en de diverse fouten in het boekje zullen alleen maar ergernis opwekken. Wellicht is een leuke introductie tot Iced Earth, maar dan nog kan je toch beter de drie-dubbel cd van Alive In Athens aanschaffen.

Tracklist:
cd 1, "The Blessed":
1. Burning Times
2. Wolf
3. The Hunter
4. Curse the Sky
5. Melancholy (Holy Martyr)
6. Stormrider
7. Burnt Offerings
8. Travel In Stygian (live)
9. Dark Saga
10. Written on the Walls
11. Damien

cd 2, "The Damned":
1. Angels Holocaust
2. Desert Rain
3. Last December
4. Watching Over Me
5. Pure Evil (live)
6. The Path I Choose
7. I Died for You
8. Disciples of the Lie
9. When the Night Falls
10. Jack
11. Iced Earth
12. Violate (live)

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 22 augustus 2004

Meer Iced Earth:

Iced Earth - The Blessed And The Damned
Reactie van WH op 02-09-2004 om 10:20u

Punt?

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.