Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Raven - Can't Take Away The Fire
Jaar van release: 2025
Label: Eigen beheer

 -

Het Britse Raven is in zijn vijftigjarige bestaan nooit van het toneel verdwenen, maar sinds het toetreden van drummer Mike Heller is de band productiever dan ooit. In 2019 verscheen de liveproductie Live In Aalborg, gevolgd door de studioalbums Metal City (2020) en All Hell’s Breaking Loose (2023). Nu is er de ep Can’t Take Away The Fire. Ondertussen puilt de agenda uit met tourdata. Waar halen bandleiders en zestigers John en Mark Gallagher toch de energie vandaan? Jonkie Heller zal ongetwijfeld een flinke trap onder de kont hebben gegeven vanachter zijn drumstel.

De energieke heavy metal is altijd al behoorlijk hectisch, maar de laatste releases doen daar een schepje bovenop. De gestoorde gitaarpartijen, drumfills en zanglijnen komen in hoog tempo voorbij. Dat is ontzettend cool, maar de nummers gaan daardoor wel het ene oor in en het andere uit. Daarom zijn de recente full-lengths nauwelijks van elkaar te onderscheiden. Can’t Take Away The Fire bevat vijf nieuwe tracks, maar ik had het ook geloofd als het een collectie van de beste songs van de vorige twee albums was geweest.

Black And Blue en Power Hungry laat Raven op zijn meest hysterisch horen. Wijsheid komt met de jaren, maar blijkbaar ook gestoordheid. De titeltrack Can’t Take Away The Fire neemt gas terug. Er wordt een poging tot toegankelijkheid gedaan en dat lukt vrij aardig. Gimme A Lie gaat in moordend tempo verder. Het is een snelle song die nauwelijks tempowisselingen bevat, voor Raven-begrippen vrij uniek. Net als The Wreckage, een trage bluesrocker die je bijna een ballad zou kunnen noemen.

De nieuwe nummers worden aangevuld met drie livetracks die zeer uiteen lopen in kwaliteit. The Power uit 2022 heeft veruit het beste geluid, Architect Of Fear uit 1984 en Don’t Need Your Money uiy 1991 zijn matige bootlegs. Can’t Take Away The Fire is een prima tussendoortje, maar alleen voor de echte Raven-fan.

Tracklist:
1. Black And Blue
2. Power Hungry
3. Can't Take Away The Fire
4. Gimme A Lie
5. The Wreckage
6. The Power (Live In Clifton, New Jersey, 2022)
7. Architect Of Fear (Live In Erlangen, Germany, 1991)
8. Don't Need Your Money (Live In Amsterdam, the Netherlands, 1984)
Reviewer: Rene
Toegevoegd: 20 maart 2025

Meer Raven:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.