Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Visions Of Atlantis - Pirates II - Armada
Jaar van release: 2024
Label: Napalm Records

 -

Het is inmiddels al weer meer dan tien jaar geleden dat Clémentine 'Clemi' Delauney toetrad als zangeres van Visions Of Atlantis. Zij geldt als de voornaamste reden dat de van oorsprong Oostenrijkse formatie in de afgelopen jaren een opwaartse lijn te pakken heeft. De Française is echter niet de enige reden, want ook frontman Michele Guaitoli, die inmiddels al weer zeven jaar bij de symfonische band in dienst is, brengt veel positieve energie en vormt een uitstekend vocaal duo met Clemi.

Ook op Pirates II – Armada zijn de twee vocalisten de belangrijkste smaakmakers. Ze klinken zelfverzekerder dan ooit tevoren en de vlieguren die ze samen hebben gemaakt, betalen zich uit in een prima vocale samenwerking en de afwisseling is uitstekend uitgewerkt. Beiden strooien ook nog eens met allerlei technieken, waardoor het songmateriaal relatief fris in het gehoor ligt en je af en toe in positieve zin verrast wordt.

Hoewel de meeste songs niet baanbrekend zijn, is het gebodene dik in orde. De nummers zijn effectief van opzet en hebben een beklijvend refrein. Neem bijvoorbeeld Armada, dat je zo mee kunt zingen. Het meest verrassend is Tonight I’m Alive vanwege de reggaeton-ritmiek. Het is een nummer dat uitnodigt om de vuist in de lucht te steken en het zal de komende jaren dan ook een vaste waarde op de setlist zijn.

Complimenten zijn beslist op hun plaats voor het productionele werk. De muziek heeft veel power, niet in de laatste plaats vanwege het basspel dat meer dan voorheen op de voorgrond treedt. Ook het soleerwerk van gitarist Christian Douscha komt beter uit de verf. Uiteraard staan de vocale bijdragen prominent in de mix, samen met de orkestraties van Lukas Knoebl, die het geheel een filmisch karakter bezorgt.

Vanwege de uitmuntende productie is het volop genieten in het parallelle universum waarin de piraten de luisteraars verwelkomen. Pirates II – Armada moet het wat minder dan zijn voorgangers hebben van uitschieters en bevat de tweede helft wat minder memorabele tracks (met uitzondering van de uitstekende powerballad Underwater), maar dat is slechts het enige smetje op een verder zeer overtuigend album van Visions Of Atlantis, dat het aantal fans wederom zal doen groeien.

Tracklist:
1. To Those Who Choose To Fight
2. The Land Of The Free
3. Monsters
4. Tonight I’m Alive
5. Armada
6. The Dead Of The Sea
7. Ashes To The Sea
8. Hellfire
9. Collide
10. Magic Of The Night
11. Underwater
12. Where the Sky And Ocean Blend

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 8 juli 2024

Meer Visions Of Atlantis:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.