Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
  • Urne en Everything Decays
    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aylin Aslim (Letzte Instanz) - 50
  • Brian Slagel (producent) - 65
  • Jason Rainey (Sacred Reich)† - 59
  • John Alfredsson (Avatar) - 40
  • Liv Kristine (Leaves' Eyes) - 50
  • Robert Kovacic (Belphegor) - 49
  • Scott Borland (Limp Bizkit) - 47
  • Vegard "Vyl" Larsen (Keep Of Kalessin) - 56

Vandaag overleden:
  • Mick Tucker (The Sweet) - 2002
  • Tim Aymar (Pharaoh) - 2023
Review

Kryptos - Decimator
Jaar van release: 2024
Label: AFM Records

 -

Kryptos is een van India's bekendste voorvechters van traditionele heavy metal. Het kwartet is al sinds 1998 actief en levert met Decimator zijn zevende langspeler af. In de beginjaren zocht de band nog naar variatie en bescheiden experimenten, maar sinds de mannen hun eerste Europese optredens achter de rug hebben, is daar eigenlijk geen sprake meer van. De platen zijn van een vrij constant niveau. Hier en daar ging het tempo te veel omlaag om te blijven plakken en werd het wat inwisselbaar, maar echt broddelwerk was het gezelschap vreemd.

Ook op Decimator begeven Nolan Lewis (zang, ritmegitaar), Rohit Chaturvedi (gitaar), Ganesh K (bas) en Vijit Singh (drums) zich op bekend terrein. De negen tracks doen denken aan een iets ruwere versie van Judas Priest. Dat komt vooral door het ruige stemgeluid van Lewis. Hoewel Priest duidelijk hoorbaar is in de songstructuren – denk aan de periode Screaming For Vengeance en Defenders Of The Faith van dit grote voorbeeld – zijn er tal van andere bands uit de illustere jaren tachtig waar de mannen van lenen.

Storen doet dat niet, want de uitvoering is wederom om van te smullen. Aan originaliteit hebben de mannen een broertje dood, maar met fantastische, heldere gitaarsolo's die volledig in dienst staan van de pakkende songs en een duidelijk hoorbare, speelse bas die zorgt voor flink wat groove, is het moeilijk om niet enthousiast te worden van deze plaat. Een hoogtepunt is het fijne, melodieuze gitaarwerk in Fall To The Spectre's Gaze, Electrify en In The Shadow Of The Blade. De titelsong, welke wordt ingeluid door de korte, instrumentale interlude Solaris, mag er ook zijn.

Het album vliegt voorbij. Dat ligt niet alleen aan de overwegend rappe, makkelijk grijpende songs, maar ook aan de redelijk korte duur van de songs. Alleen het afsluitende We Are The Night heeft een speelduur van meer dan vier minuten. Qua lengte is het album beperkt, maar liever dat dan een plaat die voortkabbelt. Decimator is een zeer aardige schijf zonder poespas die duidelijk maakt waarom de mannen inmiddels hun sporen op de Europese podia ruimschoots hebben verdiend.

Tracklist:
1. Sirens Of Steel
2. Fall To The Spectre's Gaze
3. Turn Up The Heat
4. Electrify
5. Solaris
6. Decimator
7. In The Shadow Of The Blade
8. Pathfinder
9. We Are The Night

Score: 82 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 6 juli 2024

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.