Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Stoned Jesus en Wheel
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aljosa Us (Sweet Sorrow) - 52
  • Janne Juutinen (Masterstroke) - 47
  • Joakim Jonsson (Skyfire) - 48
  • Jon Bon Jovi (Bon Jovi) - 64
  • Mark Evans (AC/DC) - 70
  • Method Man (Wu-Tang Clan) - 55
  • Mika Luttinen (Impaled Nazarene) - 55
  • Peter Östros (Insania) - 54
  • Tobias Kersting (Orden Ogan) - 47

Vandaag overleden:
  • Sindre Nedland (In Vain) - 2025
  • Yngve Hanssen (Gaia Epicus) - 2005
Review

Illumishade - Another Side Of You
Jaar van release: 2024
Label: Napalm Records

 -

Het is mooi om te zien dat hard werken loont. Zeker als dit gepaard gaat met talent en het kiezen van een eigen weg. Zo heeft Melissa Bonny succes met Ad Infinitum, loopt de solo-carrière van Floor prima en is het Illumishade van Fabienne Erni (en Jonas Wolf) aan een snelle opmars bezig. De Zwitserse groep is regelmatig te zien op de podia en het debuutalbum ECLYPTIC: Wake Of Shadows (2020) werd goed ontvangen. Hoe zal de opvolger het gaan doen?

Another Side Of You toont, zoals de titel al aangeeft, een andere kant van de band. Niet dat het kwintet opeens heel andere muziek is gaan maken. Daarvoor klinkt de moderne metal te herkenbaar. Maar omdat meerdere bandleden zich nu bezighouden met de songwriting, zijn er andere stijlen verwerkt in de composities. Daarnaast zijn de teksten (dit keer veel input van bassist Yannick Urbanczik) in tegenstelling tot die van vier jaar geleden veel minder gebaseerd op fantasy en meer gebaseerd op de realiteit.

Het levert een heel aanstekelijk en divers album op. Moderne pop metal met djenty riffs voert de boventoon, zoals blijkt uit Enemy, dat net als Elegy fantastische riffs bevat. In diezelfde track komt Erni met memorabele, poppy zanglijnen. Die heavy en lichte kant vullen elkaar perfect aan en wat dat betreft is de bandnaam perfect gekozen (verlichten en schaduw). Het power metal-achtige In The Darkness, dat in de buurt komt van Ad Infinitum, en het van een surfvibe voorziene Cloudreader, zijn gestroomlijnder en maken wat minder indruk na het geweld van de eerste twee nummers. Ook Hymn is een vloeiende compositie, maar geldt juist als een van de hoogtepunten van deze verzameling nummers. De zanglijnen zijn aanstekelijk en de instrumentatie puntiger. De jarentachtiginvloeden die het debuut kenmerken, zijn ook nu regelmatig te horen, zoals in de ballad Fairytale.

De kritiek op de vorige plaat is dat deze enkele te korte songs bevat, waardoor deze wat fragmentarisch aandoet. Dat struikelblok wordt dit keer, op het intermezzo The Horizon Awaits na, omzeild. Wel moet gezegd worden dat vanwege de diversiteit elke track zo anders is dan de vorige dat het bij vlagen meer een collectie losse songs lijkt dan een samenhangend geheel. Zeker de eerste luisterbeurten moet je even aan de overgangen wennen. Cloudreader is bijvoorbeeld lichtvoetig (bijna proggy pop) en het erop volgende Here We Are is bombastischer. Daarin is het wederom het contrast tussen de zware riffs enerzijds en de zang en ambient, bijna lieflijke soundscapes dat indruk maakt. Hoe groter het contrast, hoe groter de impact. De wisseling tussen de Meshuggah-achtige riffs, het kalme zingen en het toetsenspel in het zes minuten durende Cyclone is daarvan een goed voorbeeld. Daarmee spreekt de groep wellicht zelfs fans van VOLA aan. Ook Twily verrast door te beginnen als moderne, Billie Eilish-achtige pop, maar over te schakelen op een steviger, progressief deel.

Het is Illumishade prima gelukt om wederom een erg prettig album te maken met een onderscheidend geluid. Hoewel er zware onderwerpen worden aangesneden, heeft het geheel toch een zeer opbeurende uitwerking. Niet in de laatste plaats vanwege de charismatische uitstraling van Erni, maar we zouden de andere bandleden tekort doen als we zouden zeggen dat het succes alleen aan haar te danken is. Zo staan er zeer vette riffs op het album en zijn de soundscapes van Mirjam Schnedl sfeerbevorderend. Elk liedje toont weer een andere kant van het kwintet, en dat levert een heel interessant album op, waarbij het Disney-karakter van het debuut vervangen is door een volwassener aanpak. Illumishade heeft een eigen nicht gecreëerd, voelt zich daar thuis in en spreekt daarmee flink wat muziekliefhebbers aan die een mengelmoes van stijlen wel kan waarderen.

Tracklist:
1. Enter The Void
2. Elegy
3. Enemy
4. In The Darkness
5. Cloudreader
6. Here We Are
7. Cyclone
8. Fairytale
9. The Horizon Awaits
10. Hymn
11. Twily
12. Riptide
13. Hummingbird
14. Verliebt (Feat. Coen Janssen)

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 21 februari 2024

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Mitski - Nothing's About To Happen To Me
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 3 maart:
  • Xenobiotic - Dante
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.