Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Saxon - Hell, Fire And Damnation
Jaar van release: 2024
Label: Silver Lining Music

 -

Wie dacht dat er met het vertrek van gitarist Paul Quinn een einde zou komen aan het verhaal van de Britse NWOBHM-legende Saxon, zat er flink naast. Het oerlid werd vervangen door de ervaren Brian Tatler van Diamond Head. Zo dendert de Britse diesel vrolijk verder met studioplaat nummer vierentwintig. Hell, Fire And Damnation bevat tien nieuwe songs, waarvan de sinistere openingstrack een komische twist kent dankzij de voice-over van acteur Brian Blessed (onder andere Blackadder en Flash Gordon). Eerlijk gezegd gaat dat na een aantal luisterbeurten al vervelen, maar dat geldt gelukkig niet voor de (meeste) tracks die volgen.

De titelsong en eerste single laat namelijk net als op voorganger Carpe Diem (2022) een band in vorm horen. Waar zanger Biff Byfford op zijn soloplaat oud en ietwat uitgeblust voor de dag komt, is hij op dit nieuwe werk wederom in goeden doen. Mogelijk is dat de positieve invloed van topproducent Andy Sneap, die al vaker bands die decennialang meedraaien met nieuw vuur weet te vullen. Hell, Fire And Damnation is een typische, moderne Saxon-song. Zonder gitaarsolo's van Quinn, maar Doug Scarratt en Tatler brengen het er prima van af.

Het duistere Madame Guillotine opent met een prominente baspartij van de immer betrouwbare Nibbs Carter die de rest van het nummer aanhoudt en samen met de drumpartijen van Nigel Glockler zorgt voor een aangename groove. De fijne, stevige gitaarmuziek kan echter niet verbloemen dat de flauwe teksten vol tenenkrommende kleuterrijmelarij een zwakke schakel zijn. Helaas is dit een terugkerend euvel. De pretentieloze headbangsongs Fire And Steel en Super Charger zijn wat dat betreft uitschieters, omdat je precies krijgt wat je bij deze songtitels verwacht.

Het leeuwendeel van het materiaal pakt echter eenvoudig. De teksten zijn vooral een probleem wanneer het qua songwriting niet wil vlotten. There's Something In Roswell en Witches Of Salem zijn dan ook snel vergeten. De catchy refreinen van Pirates Of The Airwaves en Kubla Khan And The Merchant Of Venice evenals het uitstekende gitaarwerk maken een hoop goed. Dat geldt eveneens voor de vlotte mars van 1066, waarbij je je vooral afvraagt waarom Saxon niet eerder een track met deze titel heeft geschreven.

Origineel wordt deze vierentwintigste plaat nergens, maar net als voor Carpe Diem geldt dat wanneer Saxon elke paar jaar op de proppen komt met een plaat vol degelijke, traditionele heavy metal, dat een welkome aanvulling vormt op de grootse discografie. Deze langspeler mag dan onderdoen voor die van twee jaar geleden, qua energie in zang en musiceren evenaart het gezelschap de prestaties van Carpe Diem. Daar kunnen de heren nog jaren mee vooruit.

Tracklist:
1. The Prophecy
2. Hell, Fire And Damnation
3. Madame Guillotine
4. Fire And Steel
5. There's Something In Roswell
6. Kubla Khan And The Merchant Of Venice
7. Pirates Of The Airwaves
8. 1066
9. Witches Of Salem
10. Super Charger

Score: 77 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 16 januari 2024

Meer Saxon:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.