Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Clandestine Blaze - Resacralize The Unknown
Jaar van release: 2023
Label: Northern Heritage Records

 -

2023 markeert het vijfentwintigjarig bestaan van de Finse blackmetalband Clandestine Blaze. In die kwart eeuw is dit eenmansproject van Mikko Aspa (onder andere Deathspell Omega, Stabat Mater en een hele reeks bijzonder onaangename industrial/noiseprojecten) eigenlijk voortdurend actief geweest, met gemiddeld elke twee à drie jaar een nieuwe langspeler. Tegelijkertijd is het tekenend voor het undergroundkarakter van Clandestine Blaze dat we geen enkel album eerder hebben besproken op deze site. Tijd om daar verandering in te brengen met de twaalfde full-length, het deze zomer verschenen Resacralize The Unknown.

Wat we horen op dit relatief korte album is karakteristiek voor de insteek van dit project door de jaren heen. Clandestine Blaze produceert een grimmige, onopgesmukte vorm van black metal die teruggrijpt op de basiselementen – en ook niets meer dan dat. Aspa is verantwoordelijk voor alle instrumenten en de zang. Wat kan de luisteraar verwachten? Simpel: een ruizige, organische productie, een collectie simpele, maar effectieve riffs, drumwerk dat zo uit het oefenhok op de plaat lijkt te zijn geknald en de raspende strot van Aspa, die het midden houdt tussen grunts en screams. En dan zijn we er wel. Nou ja, af en toe een gure, rammelende versnelling, zoals aan het eind van Tombstone Of Christianity.

Is het bijzonder? Verre van. Het materiaal doet in de meeste opzichten denken aan het oudere blackmetalwerk van Darkthrone – misschien wel de meest gekopieerde band in dit genre. Is het slecht? Zeker niet. Want de zeven nummers op Resacralize The Unknown mogen dan volstrekt van originaliteit gespeend zijn, qua uitvoering zijn ze meer dan bovengemiddeld. Zo staan Only The Shadows Of This World en het titelnummer vol sterke riffs en valt Our Cross To Bear op door zijn barbaarse, woelige drumroffels. Met Mass Graves Of All Eternity eindigt de band in een hypnotiserend, monotoon spervuur. Vijfendertig minuten geselt Clandestine Blaze ons met lo-fi, grimmig gepruttel. Het is alsof de tijd is blijven stilstaan. En dat is eigenlijk best lekker.

Tracklist:
1. The Birth Of The Sun
2. Tombstone Of Christianity
3. Only The Shadows Of This World
4. Our Cross To Bear
5. Bring Me The Head
6. Resacralize The Unknown
7. Mass Graves Of All Eternity

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 28 november 2023

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.