Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Review

Seraphim - Ai
Jaar van release: 2004
Label: Arise Records
Seraphim - Ai
Je krijgt niet elke dag cd's binnen uit de Aziatische regionen. Hoe hot metal daar ook is, de meeste bands krijgen in het westen geen poot aan de grond. Via het label Arise (mijn reviewkopie is wel een Japanse editie, van Magnum) krijgt het Taiwanese Seraphim een kans om zich te bewijzen en wellicht een brug te leggen tussen twee culturen. De heren Simon, Lucas, Kessier, Jax en dame Pay zijn fan van Nightwish, dus wat spelen ze dan? Geen Gothic.

Helaas blijven de Oosterse invloeden een beetje uit. Het enige wat je er echt van merkt is de zang, daar versta je namelijk geen reet van. Wel vriendelijk van de tekstschrijver dat hij er voor het gemak een Engelse vertaling bij heeft gezet, maar die raakt ook kant noch wal. Zangeres Pay heeft voor de geoefende luisteraar (Nightwishfans die het gekweel van Tarja langere tijd aan kunnen horen, ook zonder opengeslagen b(r)oekje) een aangename stem om naar te luisteren, die geregeld de hoogte in schiet.

De muziek is bovengemiddeld lekker uitgevoerde Power Metal in het kader van Sonata Arctica en (jawel) Nightwish. Toch mis ik na de complete speelduur van 69 minuten een beetje het vlammende, vurige dat die bands wel in zich hebben. Voor Nightwish-fetishisten die na het viervoudig uitgebrachte Nemo en Once hun honger naar meer niet kunnen stillen, kunnen wellicht hiermee hun lusten nog bevredigen. De minder geoefende geïnteresseerde kan zich misschien beter eerst op de grootste inspiratiebron (waarvan ik de naam niet meer ga noemen, herlees nog maar een keer) storten.

Tracklist:
1. Intro
2. Tears
3. Resurrect
4. Implemenentation
5. Desperate
6. Can't Take
7. My
8. In The Air
9. Aone
10. Before
11. Is That?
12. Instantaneous
13. The End
De occasionele Europese koper krijgt er
nog een bonustrack bij, "My" met de
nieuwe zangeres Quinn

Score: 75 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 15 juli 2004

Meer Seraphim:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.