Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Remina - Strata
Jaar van release: 2022
Label: Avantgarde Music

 -

Sommige combinaties werken zo goed dat het moeilijk voor te stellen is dat er een eind aan komt. Zo blijkt de Zweedse gothic/doomformatie Draconian in 2012 een perfecte vervangster te hebben gevonden voor de vertrokken zangeres Lisa Johansson. De in Duitsland geboren, maar in Zuid-Afrika opgegroeide Heike Langhans ontpopt zich tot verstild en betoverend boegbeeld van deze band. Het resulteert in twee ijzersterke albums – Sovran (2015) en Under A Godless Veil (2020) – en schitterende live-optredens. Toch blijken de ambities van Langhans en de rest van Draconian niet met elkaar overeen te komen. De zangeres wil meer aandacht besteden aan haar familie en tegelijkertijd nieuwe muzikale projecten opzetten. De wegen scheiden zich dan ook in 2022.

Die nieuwe projecten zijn er gekomen. Al in 2020 horen we Langhans op het debuutalbum van haar nieuwe band Light Field Reverie, die ze samen opzet met toetsenist/gitarist/drummer Mike Lamb en bassist Scotty Lodge (beiden ook actief in de epische/atmosferische blackmetalband Sojourner). De samenwerking met Lamb, die tevens haar partner is, bevalt blijkbaar goed, want inmiddels heeft het duo nog een band uit de grond gestampt. Strata, het debuutalbum van Remina, verschijnt – evenals het werk van Light Field Reverie – via het goed aangeschreven Avantgarde Music. Wat kan de luisteraar verwachten op de zeven composities, die samen goed zijn voor ruim veertig minuten aan nieuwe muziek?

In ieder geval een zeer sfeervol album, zoveel wordt al vanaf de eerste luisterbeurt duidelijk. In vergelijking met bijvoorbeeld Draconian is de muziek van Remina lichter en introverter, met een etherische sfeer die voor een bijna trance-opwekkende ervaring zorgt. Qua stijl combineert Remina invloeden uit doom, gothic, ambient en post-rock tot een exquis geheel. De band legt veel nadruk op lome, broeierige synths, die regelmatig prachtig harmoniëren met de onderkoelde zang van Langhans en de plechtige, statige doomriffs die Lamb uit zijn mouw schudt. Door de subtiele opbouw weten de serene, vaak relatief lange nummers de luisteraar te bedwelmen en ontpopt Strata zich als een zeer fijn album om mee weg te dromen. Vooral met Aeon Rains en Dying Sun laat Remina zijn bijna meditatieve kwaliteiten horen. Het hoogtepunt is echter The Endless City, waarin de verschillende invloeden het meest gracieus met elkaar verweven worden.

Strata is een heel subtiel album, dat het niet moet hebben van bombastische spektakelstukken of dramatisch aangezette contrasten. Wie de plaat oppervlakkig beluistert, kan zelfs de indruk krijgen dat de nummers onderling inwisselbaar zijn. Daarmee worden de kwaliteiten van Remina echter ernstig tekort gedaan. De muziek schrijdt haast plechtig voort en het vraagt aandacht van de luisteraar om op te gaan in de dromerige composities, die vol subtiele details zitten. Dan pas valt op hoe stijlvol deze plaat is, hoe uitgebalanceerd alle elementen samenvloeien en hoezeer het fijnzinnige ambient toetsenwerk is afgestemd op de sublieme zang van Langhans. Een onopvallend, maar stiekem licht betoverend plaatje.

Tracklist:
1. Aeon Rains
2. Obsidian
3. Dying Sun
4. Icarus Signal
5. The Endless City
6. Ilos
7. Back In Time

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 maart 2023

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.