Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Caroline Westendorp (The Charm The Fury) - 37
  • Christo Hummels (Beyond The Black) - 42
  • Edyta Bartosiewicz - 61
  • Eric Serre (Syrens Call) - 54
  • Guido de Jongh (Devious)† - 44
  • Jason Bittner (Shadows Fall) - 56
  • Lee Morris (Paradise Lost) - 56
  • Mick Cocks (Rose Tattoo)† - 71
  • Moshe Brakha (fotograaf) - 79
  • Rubén Villanueva (Ebony Ark) - 44
  • Tony Kaye (Yes) - 80
Review

Steel Panther - On The Prowl
Jaar van release: 2023
Label: eigen beheer

 -

Wat vliegt de tijd. Al vijftien jaar maakt Steel Panther vunzige platen vol komische, seksueel getinte noten vol zelfspot en ironie. Het is niet allemaal fantastisch, maar op elke plaat zijn wel nummers te vinden die passen bij het thema Party Like Tomorrow Is The End Of The World. Er zit maar liefst vier jaar tussen Heavy Metal Rules (2019) en het nieuwe On The Prowl. In de tussentijd heeft Lexxi Foxx de band verlaten en is hij vervangen door Spyder; een naam die de glans mist van de voormalige, excentrieke bassist. Dertien nieuwe songs moeten de lange pauze draaglijk maken, maar het resultaat is een zoutloze herhaling van zetten.

Het geluid van de dertien nieuwe songs is wat harder dan dat van de vorige paar albums. Het lijkt meer op het debuut Feel The Steel. Dat is een positieve ontwikkeling, maar het songmateriaal is simpelweg onder de maat. Het wil op een enkele uitzondering na niet pakken of beklijven. Het is een aaneenrijging van hairmetalclichés en coupletten die toewerken naar gezochte refreinen die maar niet willen blijven hangen. De dertien tracks zijn niet fors van formaat, maar toch voelt het album aan als een lange zit. De beide ballads (1987 en Ain't Dead yet) werken dan nog het beste. Na een halve plaat verveel ik me kapot.

Ook tekstueel is de perverse persiflage-act uitgespeeld. De seksueel getinte grappen bieden niets dat we de afgelopen jaren niet eerder hebben gehoord en zijn verstoken van de zelfspot of spitsvondigheden waar we ooit op werden getrakteerd. Het is plat om het platvloerse en het shockeren, maar biedt weinig om nog opgewonden van te raken. Geen opzwepende tracks als Eyes Of A Panther en Death To All But Metal, geen (power)ballads vol zelfspot zoals If You Really Really Love Me en Community Property of de ironie van The Burden Of Being Wonderful. In plaats daarvan zullen we het moeten stellen met zeurtracks als On Your Instagram en Is My Dick Enough.

Matige songwriting en dito teksten zijn een hopeloze combinatie. Hoewel het niet alleen kommer en kwel is, stelt On The Prowl teleur. Wellicht is de act van over the top glamrock na vijftien jaar simpelweg uitgewerkt.

Tracklist:
1. Never Too Late (To Get Some Pussy Tonight)
2. Friends With Benefits
3. On Your Instagram
4. Put My Money Where Your Mouth Is
5. 1987
6. Teleporter
7. Is My Dick Enough
8. Magical Vagina
9. All That And More
10. One Pump Chump
11. Pornstar
12. Ain't Dead Yet
13. Sleeping On The Rollaway

Score: 55 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 20 februari 2023

Meer Steel Panther:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.