Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • From Ashes To New en Comastatic
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Duce (Machine Head) - 54
  • Ben Janssen (Inhume) - 57
  • Christian Älvestam (Scar Symmetry) - 50
  • Jani Noronen (Machine Men) - 44
  • Jordi Gorgues Mateu (Persefone) - 56
  • Kirk Windstein (Crowbar) - 61
  • Pete Raatikainen (Rapture) - 47
  • Ritchie Blackmore (Deep Purple) - 81

Vandaag overleden:
  • Peter Steele (Type O Negative) - 2010
  • Simone de Beauvoir (auteur) - 1986
Review

Iron Walrus - Tales Never Told
Jaar van release: 2022
Label: Apostasy Records

 -

De emotionele lasten die men gedurende het leven moet dragen kunnen zwaar zijn. De Duitse doom/sludge-metalband Iron Walrus stelt die lasten gelijk aan een tweeduizend kilo zware walrus op je schouders. Een creatief inzicht. Wie weet, misschien laat iemand zich erdoor inspireren dat je bij het dragen van die lasten dan ook de slagtanden van een walrus bij je hebt. De bandnaam mag misschien doen opkijken, maar daarachter zit zeer goede muziek verscholen. De teksten zijn serieus en de melodieën fraai. Het geweld eromheen versterkt deze fijne elementen alleen maar.

De formatie bestaat sinds 2013 en bracht in 2014 het debuutalbum Insidious Black Sea uit. Daarna volgen nog twee albums, The Plague (2015) en A Beast Within (2017), de single Jeanny (2020) en de ep Covered (2020). Het zware geluid en de rauwe vocalen van zanger Aufi zijn kenmerkend, maar onderschat de bijdrage van bassist Der Schmidt (ex-Brother Love Kain), gitaristen Bene (ex-Panzerhölle) en Ingo en ook drummer Schnalli niet. De heren geven elkaar de ruimte, wat samen een stevige, melodieuze plaat vormt.

Het album laat een knappe combinatie van een zware sound en melancholie horen. XDimension en Dead Spot beginnen de plaat dan ook sterk en wakkeren de nieuwsgierigheid aan. Nummers als Idols en Problems zijn groovend, maar houden de aandacht na meerdere luisterbeurten niet vast. Meeslepende tracks als Exile, Reborn en Under My Skin maken dit weer helemaal goed en overtuigen met een ijzersterke combinatie van lage grunts, dreunende bas en melodieuze gitaarpartijen. Pay Your Toll verrast met een hoger tempo en vooral de drums en gitaren doen erg aan thrash metal denken. Het is een welkome afwisseling op het verder doorgaans lage tempo.

Een sterk contrast met de eerdere tracks biedt Reborn, dat melancholisch begint en zich ontpopt tot het zwaarste nummer op de plaat. Vooral de baslijn en lage grunts komen goed uit de verf. Het is een sfeervolle, meeslepende track, waarin de combinatie van kracht en ondersteunende melodie erg goed uitpakt. De volle sound creëert een bedrukkende sfeer, die door ritmewissels onderbroken wordt. Ook afsluiter Under My Skin weet met een bijzonder zware sound te overtuigen. Zanger Aufi wisselt hier van grunts naar semi-cleane, rauwe zang en weer terug. De vocalen zijn in dit nummer wat gevarieerder en vooral de lagere grunts bevallen goed. Een indrukwekkende prestatie. De bijna fluisterende vocalen doen denken aan wat Behemoth liet horen in Versvs Christvs (2022), en ondersteund door melodieuze gitaren en trage drums, breken ze de zware sound en creëren een sfeervolle adempauze.

Het is duidelijk dat de heren goed op elkaar zijn ingespeeld. Ondanks de bandnaam die weinig verraadt, net als de namen van de leden zelf, zijn het geluid en de thematiek van de muziek erg serieus. Vooral de tweede helft van de plaat weet te overtuigen met het contrast tussen de zware doom en de melancholische toevoegingen, zoals te horen in Reborn, Exile en Under My Skin. Zowel de variërende vocalen als ook de ondersteunende instrumenten zijn indrukwekkend. Maar er zijn ook minder overtuigende tracks waar vooral het instrumentale deel meer naar de achtergrond gedrongen wordt, zoals Idols, Problems en ook de titeltrack. Deze nummers zijn wat eenvoudiger, maar zeker niet slecht.

Tracklist:
1. XDimensions
2. Dead Spot
3. Idols
4. A Tale Never Told
5. Problems
6. Pay Your Toll
7. Reborn
8. Exile
9. Under My Skin

Score: 80 / 100

Reviewer: Tanya
Toegevoegd: 7 februari 2023

Meer Iron Walrus:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.