Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Review

WolveSpirit - Change The World
Jaar van release: 2022
Label: Spirit Stone

 -

Het Duitse classicrockgezelschap WolveSpirit is met Change The World alweer toe aan zijn zesde langspeler. Buiten de landsgrenzen heeft het gezelschap nog weinig potten weten te breken. Dat zal enerzijds te maken hebben met de overdosis aan occulte, psychedelische en retro-rockbandjes die de laatste jaren zijn opgericht. Anderzijds loopt de muziek van het gezelschap rondom de broers Oliver en Richard Eberlein en de Amerikaanse Deborah "Debbie" Craft niet over van de kwaliteit. Voorganger Fire And Ice (2018) is een wisselvallig werkstuk, waarop vooral de wat zeurderige, nasale zang van Craft een storende factor blijkt.

Laten we eens zien hoe de vlag er anno 2022 bij hangt. De titel doet in ieder geval een hogere mate van urgentie vermoeden (hoewel de wat dystopische hoes hopelijk niet de richting van de door de band bepleite verandering weergeeft). Er zit vier jaar (en een wereldwijde pandemie, maar dat terzijde) tussen de release van Fire And Ice en dit nieuwe werkstuk. Toch is er qua stijl weinig veranderd. WolveSpirit kiest nog steeds voor een relatief rechtlijnige aanpak, waarin de weliswaar lekker in het gehoor liggende, maar ook ietwat eenvoudige classicrockriffs vooral in positieve zin worden ondersteund door het lekkere ‘funky’ toetsenwerk (op het Hammondorgel en op de keyboards) van Oliver Wolfhart.

Ook al is er qua stijl niet heel veel veranderd, Change The World is wel een beduidend beter album dan zijn vlakke voorganger. Allereerst valt op dat de productie van deze nieuwe telg stukken beter is. WolveSpirit toog voor de opnames naar de legendarische Southern Ground Studios in Nashville, waar ook grootheden als Eric Clapton, Foo Fighters en Smashing Pumpkins albums hebben opgenomen. De sound is dan ook een stuk voller en dieper, waardoor de muziek veel levendiger klinkt. De composities zijn bovendien energieker, vooral op de eerste helft van de plaat.

Met name openingstrack Don’t You Know en het hierop volgende Hells Bells Are Ringing blijken twee prima visitekaartjes van de band. Sterk is ook de hymne Strong Against The Wind, dat een makkelijk meezingbaar, catchy refrein combineert met psychedelisch en sprankelend toetsenwerk. Zangeres Debbie Craft heeft gelukkig ook stappen gezet. Haar stemgeluid zal nog steeds niet iedereen liggen, maar ze zingt minder knauwend, krachtiger en met meer zelfvertrouwen dan op de vorige langspeler. De zang is bovendien iets minder prominent in de mix gelegd, waardoor de totaalsound meer in balans is.

Het voert desondanks te ver om Change The World als een topplaat te bestempelen. Niet alle minpunten zijn namelijk uitgegomd. Met name op de tweede helft van het album zakt de kwaliteit wat in. Dat gebeurt vooral als WolveSpirit het tempo naar beneden draait. Met de voortkabbelende tracks Fallen, Over The Rainbow en de flauwe rockballad I Belong To You verdampt een deel van het krediet dat de band in de eerste helft van het album heeft opgebouwd. Met de opzwepende, frivole afsluiter Crazy eindigt WolveSpirit gelukkig weer op zijn sterkst. Change The World is al met al geen baanbrekend album, maar door de energieke uitvoering wel een charmant plaatje, dat ondanks enkele minpunten bij iedere luisterbeurt voor een goed humeur zorgt.

Tracklist:
1. Don't You Know
2. Hells Bells Are Ringing
3. Change The World
4. Thunder And Lighting
5. Strong Against The Wind
6. Drown You Down
7. Fallen
8. Time Is Running
9. Over The Rainbow
10. I Belong to You
11. Crazy

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 mei 2022

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.