Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Hate - Rugia
Jaar van release: 2021
Label: Metal Blade Records

 -

Meer dan dertig jaar actieve dienst heeft de Poolse deathmetalformatie Hate er inmiddels op zitten. Daarmee mag de groep rondom hoofdcomponist, brulboei, gitarist en toetsenist Adam The First Sinner gerust in één adem genoemd worden met de absolute grootmeesters die het Oost-Europese land heeft voortgebracht (denk aan Behemoth en Vader). Helaas heeft Hate nooit dezelfde status bereikt, hoewel de muzikale output minstens zo indrukwekkend is en kwalitatief niets onder doet voor zijn bekendere landgenoten.

Met Rugia is het gezelschap alweer aan zijn twaalfde langspeler toe. De plaat stamt nog uit de nadagen van 2021, maar had het tot nu toe niet tot de redactie geschopt. De hoogste tijd om het album alsnog in de schijnwerpers te zetten. Ondanks de relatief korte speelduur van vijfendertig minuten is Rugia namelijk wederom een deathmetalkraker geworden. Voor fans van het gezelschap komt dat vast niet als een verrassing. Hate opereert immers al jarenlang als een goed geoliede machine, die het ene na het andere kwalitatief uitstekende werkstuk op de mensheid loslaat.

Ten opzichte van voorganger Auric Gates Of Veles (2019) zijn er enkele wijzigingen in de bezetting doorgevoerd. Bassist Tomasz Sadlak (‘Tiermes’) en drummer Daniel Rutkowski (‘Nar-Sil’) zijn de nieuwste rekruten. Drummer Pawel Jaroszewicz, die er sinds 2014 bij was, heeft afgezwaaid. Gevolgen voor de sound hebben die bezettingswisselingen gelukkig niet. Met Rugia bouwt Hate voort op de route die de band zo’n beetje sinds de eeuwwisseling is ingeslagen: retestrakke death metal die met veel klaroengeschal wordt gebracht. De Behemoth-invloeden liggen er duidelijk bovenop, maar de band kan qua composities moeiteloos wedijveren met Nergal en consorten.

Hate trapt het nieuwe wapenfeit af met het omineuze, donderende titelnummer, dat dreigende midtempo-gedeeltes afwisselt met genadeloze blastpassages. Die wisselwerking horen we ook in het uitstekende Velesian Guard. De imposante, bulderende strot van Adam The First Sinner klinkt nog altijd even machtig. Zijn kolossale grunts geven de tracks een aanvullend aura van donkere heroïek. Op de meeste momenten komt Hate vooral furieus uit de speakers knallen. Met de tracks The Wolf Queen en Awakening The Gods Within leveren de Polen een masterclass in moddervette death metal.

Het enige minpunt dat ik kan bedenken, is dat de laatste albums van Hate wel erg veel op elkaar lijken. In die zin ligt onderlinge inwisselbaarheid op de loer. Iedere keer dat ik Rugia echter draai, kom ik al snel tot het inzicht dat die stijlgelijkenissen met de vorige albums me totaal niets uitmaken. De muziek van Hate zit te goed in elkaar en de strakke composities zijn te dwingend om ook nog eens vernieuwingsdrang te eisen. Zoals vrijwel alle platen van dit gezelschap is ook Rugia verplichte kost voor iedere Behemoth-adept.

Tracklist:
1. Rugia
2. The Wolf Queen
3. Exiles Of Pantheon
4. Saturnus
5. Awakening The Gods Within
6. Resurgence
7. Velesian Guard
8. Sun Of Extinction
9. Sacred Dnieper

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 april 2022

Meer Hate:

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.