Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ade Jackson (My Dying Bride) - 56
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 53
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 117
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 53
  • Brad Delp (Boston)† - 75
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 63
  • David Sanchez (Havok) - 38
  • David Thoener (producent) - 72
  • John Wetton (Asia)† - 77
  • Kristian Larsen (Manticora) - 51
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 50
  • Toni Paananen (Malpractice) - 52
Review

Burning Point - Arsonist Of The Soul
Jaar van release: 2021
Label: AFM Records

 -

Ze zijn er nog: powermetalbands die metal maken zoals je die hoorde aan het begin van de jaren nul. Het Finse Burning Point is daar een van. De groep onder leiding van Pete Ahonen bestaat al ruim twintig jaar, maar door het redelijk traditionele, weinig baanbrekende geluid wil het maar niet lukken om bekend te worden bij een groter publiek. Een ander euvel zijn de vele wisselingen van de wacht. Op deze achtste langspeler Arsonist Of The Soul zijn dat er maar liefst drie. De meest in het oog springende is zanger Luca Sturniolo, die ex-Battle Beast-zangeres Nitte Valo opvolgt.

Het recentste werk The Blaze uit 2015 is best aardig en Valo voorziet het album van behoorlijk wat power met een fijne heavymetalinslag. Toch vindt niet iedereen deze schijf een succes en wordt er met Arsonist Of The Soul teruggegrepen op een traditioneler powermetalgeluid. Dat werkt goed voor de rappe songs, waar Blast In The Past en Persona Non Grata uitstekende van voorbeelden zijn. Ja, het klinkt voorspelbaar en de songs bevatten veel herhaling, maar de degelijke productie, fijne melodieën en warme stem van Sturniolo maken het tot een aangename luisterervaring. Weinig nieuws onder de zon, maar het is ook niet vervelend om naar te luisteren.

Het is een ander verhaal wanneer het tempo en de broodnodige power uit de nummers verdwijnen. De tergend trage titeltrack bijvoorbeeld, die zich eindeloos blijft voortslepen van richtingloos couplet naar zouteloos refrein. Dat refrein heeft niet meer om het lijf dan het roepen van de titel. De versnelling aan het einde van de track komt als een godsgeschenk en kent zowaar wat spetterend gitaar- en toetsenwerk. Van hetzelfde laken een pak is de gruwel Calling, waarin het tempo nog verder omlaaggaat en een energieke verlossing afwezig blijft.

Arsonist Of The Soul voelt dan ook wisselvallig aan. Tijdens de vlotte tracks wil het behoorlijk spetteren en zijn er soms spannende instrumentale partijen. Bovendien zijn dit de nummers waarin nieuwkomer Sturniolo zijn kunsten het beste etaleert. Daartegenover staan de logge, futloze songs die slechts weinig variatie bevatten en maar wat voortkabbelen. Als geheel verveelt het album dan ook wat en bekruipt me vaak het gevoel dat er na zoveel jaar best meer in had gezeten voor bandleider Ahonen en de (wisselende) zijnen. Dan moet er wel sprake zijn van enige consistentie en die is er qua songwriting, geluid en line-up helaas niet.

Tracklist:
1. Blast In The Past
2. Rules The Universe
3. Out Of Control (Savage Animals)
4. Persona Non Grata
5. Arsonist Of The Soul
6. Hit The Night
7. Running In The Darkness
8. Calling
9. Off The Radar
10. Fire With Fire
11. Will I Rise With The Sun
12. Eternal Life

Score: 68 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 26 december 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.