Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
Geen concerten bekend voor 19-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Clive Edwards (UFO) - 73
  • Daniel "Dani" Férnandez (Dark Moor) - 52
  • Edgar Allan Poe (auteur)† - 217
  • Jake Fredén (Nostradameus) - 46
  • Jan-Marco Becker (Superior) - 52
  • Janis Joplin (Big Brother And The Holding Company)† - 83
  • Jeff Pilson (Dokken) - 67
  • Johnny O'Keefe† - 91
  • Kazco Hamano (The Black Mages) - 56
  • Peter "Pepe" Lyse Hansen (Hatesphere) - 47
  • Phil Everly (The Everly Brothers)† - 87
  • Robert Palmer (The Power Station)† - 77
  • Rod Evans (Deep Purple) - 79
  • Whitfield Crane (Ugly Kid Joe) - 58

Vandaag overleden:
  • Carl Perkins - 1998
Review

Esa Holopainen - Silver Lake By Esa Holopainen
Jaar van release: 2021
Label: Nuclear Blast Records

Esa Holopainen - Silver Lake By Esa Holopainen

Amorphis-gitarist Esa Holopainen verzamelde de laatste jaren ideeën die hij niet kwijt kon in Amorphis en zijn andere projecten. Hij sprak er in 2019 over met producer Nino Laurenne (Sonic Pump Studios). Omdat de concerten en tours toch waren gecanceld, stelde Laurenne in maart 2020 voor om samen aan zijn solo-album te werken. De Finnen pakten door en ruim een jaar later ligt het solodebuut van Holopainen in de schappen.

De 48-jarige muzikant heeft een bepaalde manier van schrijven bij Amorphis. Zijn stijl kom je dus ook weer tegen op Silver Lake By Esa Holopainen. De muziek is echter wat weelderiger en relaxter dan die van de melodieuze deathmetalband, waar hij al meer dan dertig jaar deel van uitmaakt. Zo brengt het filmische Silver Lake je naar een Fins meer met prachtige, rustige natuur om je heen. Sentiment brengt je in Katatonia-sferen. Dat laatste komt vooral vanwege gastzanger Jonas Renkse, die ook te horen is in het prachtige, afsluitende Apprentice.

Renkse is de enige gastzanger die in meer dan één track te horen is. Naast hem hoor je Håkan Hemlin (Nordman) in de luchtig rockende, atmosferische single Storm en Einar Solberg (Leprous) in het bluesy, met hammandorgelpartijen opgesierde Ray Of Light. Daarna krijg je een verhalende Vesa-Matti Loiri in Alkosointu, Tomi Joutsen (Amorphis) in In Her Solitude. Dan hebben we nog niet iedereen gehad, want vervolgens zijn er bijdragen van Björn "Speed" Strid (Soilwork, The Night Flight Orchestra) in Promising Sun en Anneke van Giersbergen in Fading Moon. Het zorgt voor veel diversiteit en het ontbreken van een flow.

Halverwege de tracklist wordt het songmateriaal wat steviger, al blijft het melodieus en atmosferisch. Zo is Alkusointu een doommetaltrack met heavy riffs enerzijds en gesproken teksten anderzijds, hoor je in In Her Solitude zowel de grunts als de cleane zang van Tomi Joutsen en sluit het rockende Promosing Sun daar goed op aan.

De storm gaat liggen met het degelijke Fading Moon, waarin Anneke prima zingt, maar er niet voor kan zorgen, dat het nummer niet meer dan degelijk is. Het melancholische Apprentice sluit het album zeer overtuigend af met veel gevoel, een interessante drumpartij met toms en pauken, memorabele zangpartijen en fantastische gitaarpartijen (zowel het getokkel als de hemelse leadpartij aan het einde).

Silver Lake By Esa Holopainen is een mooie collectie songs, die professioneel is uitgevoerd en voorzien is van een bepaalde luchtigheid. Alsof je bij een Fins meer zit te genieten van de rust, de zon en de natuur, zeker tijdens de eerste en laatste tracks. Halverwege betrekt de lucht en wordt het wat ruiger. Hoewel de opbouw logisch is, zijn de overgangen wel groot en is er meer sprake van een losse verzameling nummers dan een geheel. Ondanks dat kritiekpunt en dat deze release niet kan tippen aan Amorphis misstaat deze plaat niet in je platenkast.

Tracklist:
1. Silver Lake
2. Sentiment
3. Storm
4. Ray Of Light
5. Alkusointu
6. In Her Solitude
7. Promising Sun
8. Fading Moon
9. Apprentice

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 mei 2021

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.