Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

The Pretty Reckless - Death By Rock And Roll
Jaar van release: 2021
Label: Fearless Records

The Pretty Reckless - Death By Rock And Roll

2017 was niet het jaar van Taylor Momsen. De zangeres kreeg eerst een mentale klap te verwerken vanwege het overlijden van Chris Cornell. Op 17 mei 2017 stond de frontvrouw van The Pretty Reckless in het voorprogramma van Soundgarden. De volgende dag kwam het schokkende nieuws dat Cornell was overleden. In het zelfde jaar overleed producer Kato Khandwala, die vanaf het begin met haar (band) samenwerkte. Momsen deed maandenlang niets totdat ze weer oude platen van grote artiesten ging beluisteren. Dat was het startpunt voor het nieuwe album.

Soundgarden is dus een grote inspiratiebron. Dat hoor je bijvoorbeeld terug in Only Love Can Save Me Now. Andere namen die vaker terugkomen, zijn Led Zeppelin en The Beatles, zo blijkt uit het James Bond-achtige 25, waarin de in Maine woonachtige zangeres terugkijkt op haar leven. Ook de naam van Pearl Jam komt soms in gedachten op. Niet vreemd, want de band werkte samen met Matt Cameron (drummer van Pearl Jam en Soundgarden). Zo kunnen we nog wel even doorgaan met namen noemen (Neil Young, Janis Joplin, Ozzy Osbourne, Heart). Het is een eerbetoon aan rock-’n-roll. Letterlijk, zoals blijkt uit Rock And Roll Heaven. Een geslaagde hommage dankzij de effectieve benadering van songwriting, waarbij verschillende stijlen uit het verleden samenkomen op een heel diverse plaat.

Het album start donker en vol frustratie, maar de toon en tekstuele inhoud worden lichter en positiever naarmate de speeltijd vordert. De collectie songs start stevig met het titelnummer en And So It Went (met een onderscheidende gastrol voor Tom Morello van Rage Against The Machine). Daartussenin zit de atmosferische, grungy track Only Love Can Save Me Now. Na het ritmisch sterke, bluesy My Bones komen de rustigere songs aan bod met allereerst Got So High (een loungy track met slide-gitaar) en later het folky, akoestische Standing At The Wall, met bijdragen op keyboard die voor een epische touch zorgen.

De zevenentwintigjarige zangeres gaat schijnbaar moeiteloos mee met de variatie. Haar stem past zowel prima bij de rockers als bij het rustigere werk zoals de country-afsluiter Harley Darling. Ze moet het niet van een groot bereik of veel power (zoals Lzzy Hale) hebben, maar van haar emotionele voordracht, zoals in Standing At The Wall en 25. Mede daardoor zijn die tracks enkele van de hoogtepunten van deze release. Ze kan echter niet alle nummers promoveren tot hoogtepunt. Soms is het niet meer dan degelijk.

Toch is Death By Rock And Roll een fijn rockalbum. Het scoort niet hoog op originaliteit, maar weet de luisteraar snel te pakken, mede dankzij de no-nonsense-productie die bijdraagt aan een eerlijke sound. Er is niet veel gesleuteld aan het geluid en daardoor krijg je sneller een connectie met de songs. Dit vierde album biedt doorgewinterde rockliefhebbers niet veel baanbrekends, maar is voor relatieve nieuwkomers een welkome, gevarieerde introductie in de rockwereld.

Tracklist:
1. Death By Rock And Roll
2. Only Love Can Save Me Now (Feat. Kim Thayil And Matt Cameron)
3. And So It Went (Feat. Tom Morello)
4. 25
5. My Bones
6. Got So High
7. Broomsticks
8. Witches Burn
9. Standing At The Wall
10. Turning Gold
11. Rock And Roll Heaven
12. Harley Darling

Score: 77 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 februari 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.