Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

The Tangent - Auto Reconnaissance
Jaar van release: 2020
Label: InsideOut Music
The Tangent - Auto Reconnaissance
De progressieve rock van The Tangent was altijd een beetje braaf en kabbelend, maar met het in 2018 verschenen Proxy verraste het gezelschap rondom oudgediende Andy Tillison met een origineel en afwisselend album, waarop de spelvreugde en muzikale souplesse nadrukkelijk aanwezig zijn. Twee jaar later keren de Britten alweer terug met Auto Reconnaissance, de twaalfde langspeler van The Tangent. Het is de eerste keer dat de line-up van de band consistent is gebleven tussen twee full-lengths. En met de aanwezigheid van bassist Jonas Reingold (Karmakanic/Steve Hackett), gitarist Luke Machin (Maschine, Francis Dunnery’s It Bites), saxofoonspeler Theo Travis (Steven Wilson/Soft Machine) en drummer Steve Roberts (ex-Magenta) heeft Tillison een indrukwekkend ensemble om zich heen weten te verzamelen.

De aanwezigheid van dergelijke vakmensen tilt Auto Reconnaissance naar een hoog niveau. De band opereert met een combinatie van zelfvertrouwen en speelsheid die zeer aanstekelijk is. Opener Life On Hold laat het hervonden elan van het gezelschap al goed horen. Het is een frisse en erg prettig in het gehoor liggende track met een herkenbaar en pakkend refrein. Het onbetwiste hoogtepunt volgt echter met het epische, sterk narratieve Jinxed In Jersey, een werkelijk verrukkelijke track van ruim een kwartier, die qua creativiteit zowat uit zijn voegen barst. Het is een ware progkolos met veel ruimte voor technisch gefröbel, rare intermezzo’s, tempowisselingen en onverwachte zijwegen, maar met zeer veel gevoel voor humor en zelfspot gebracht. Een jazzy begin, plotselinge versnellingen, funky elektronische beats en bedwelmende psychedelica: Tillison en consorten trekken alles uit de kast en doen dat met enorm veel humor en klasse.

Na deze wonderlijke uitspatting volgt met Under Your Spell een adempauze. Het is een zeer fraaie, rustige track met een mooi, gevoelig refrein en subtiele, ondersteunende saxofoonpartijen. Ook het rockende The Tower Of Babel is eenvoudiger van opzet. Met Lie Back & Think Of England volgt vervolgens echter nog een epos, dat zelfs bijna een half uur klokt. En ook hierin gebeurt weer van alles, hoewel het nummer rustiger qua karakter is en vol staat met prettig in het gehoor liggende, folky riedeltjes (verzorgd door Theo Travis, die niet alleen de saxofoon, maar ook de dwarsfluit bespeelt). De speelduur is echter net iets te lang en The Tangent weet de aandacht niet over het hele nummer vast te houden. Desondanks valt er genoeg te genieten.

De speelduur van Auto Reconnaissance is eigenlijk het enige euvel. Iets meer snoeien in het materiaal zou een echte topplaat hebben opgeleverd, zeker wanneer we bij de speciale editie de weinig verheffende bonustrack Proxima ook nog eens in beschouwing nemen. Dan komen we namelijk op een totale lengte van bijna tachtig minuten uit. Dat is iets te veel van het goede. Desondanks valt op Auto Reconnaissance wederom genoeg te genieten voor progafficiados, verstokte hippies en andere vreemde vogels. Hopelijk blijft de creatieve inspiratie bij Tillison nog lang vloeien!

Tracklist:
1. Life On Hold
2. Jinxed In Jersey
3. Under Your Spell
4. The Tower Of Babel
5. Lie Back & Think Of England
6. The Midas Touch
7. Proxima*
* Bonustrack

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 november 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.