Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Geen concerten bekend voor 12-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alessandro Venturella (Slipknot) - 42
  • Anders Jacobsson (Draconian) - 51
  • Brian Humphries (producent)† - 81
  • D.D. Verni (Overkill) - 65
  • Erlend E.Nybø (Funeral) - 41
  • Giada Etro (Frozen Crown) - 37
  • Jakson Spires (Blackfoot)† - 75
  • John Kay (Steppenwolf) - 82
  • John Sinclair (Ozzy Osbourne) - 74
  • Marcie Free (King Kobra)† - 72
  • Mark Greening (Electric Wizard) - 49
  • Morten Gade Sørensen (Pyramaze) - 46
  • Pat Travers (Pat Travers Band) - 72
  • Sven Karlsson (Soilwork) - 48

Vandaag overleden:
  • Michiel Eikenaar (Nihill) - 2019
  • Roy Thomas Baker (producent) - 2025
Review

Sloper - Sloper
Jaar van release: 2020
Label: Suburban Records

Sloper - Sloper

Drummers Cesar Zuiderwijk (Golden Earring) en Mario Goossens (Triggerfinger) kunnen het al langer goed met elkaar vinden. Samen beginnen zij aan een nieuw, muzikaal avontuur: Sloper. Dat beide heren drummen is daarbij geen belemmering. Voor Zuiderwijk geldt immers hoe meer drummers hoe meer vreugd, getuige het project 2000 Drummers Aan Zee. Sloper wijkt nog verder af van de traditionele bandvorm door de afwezigheid van een bassist. Peter Shoulder (Winterville, The Union en Silverthorne) en Fabio Canini zijn beiden gitarist. Shoulder neemt tevens de zangpartijen voor zijn rekening.

De ep Sloper is het eerste studiomateriaal van de band. De schijft telt vier nummers, waarvan Mind Melter en de Johnny Thunder-cover I'm Alive ook op de eerste, aanstaande langspeler terecht zullen komen. I Wanna Know en Shot Down zijn exclusief voor dit debuut.

Vanaf de eerste maten weet Sloper de juiste snaren te raken. Met een heerlijk warm live-in-the-studio-geluid kost het dit viertal weinig moeite om bluesrock te maken die diep gaat. Het gebrek aan een bas wordt gecompenseerd doordat de gitaristen afwisselend een basgeluid emuleren, afhankelijk van wie er bezig is aan een solopartij. Aan de zwaardere noten is dan ook goed gedacht. Het levert een fijne swing op tijdens Mind Melter en het retrodansnummer Shot Down. Het is lastig stilzitten tijdens de tweeënhalve minuut die laatstgenoemde duurt.

De openingstrack maakt een psychedelische indruk met sterke ritmiek (wat wil je ook met twee drummers), een bezwerende, repetitieve gitaarmelodie en een betoverende zanglijn vol echo tijdens het refrein. Shoulder toont zich de perfecte bluesrockzanger. Zijn warme stemgeluid is veelal voorzien van een effect en heeft een lekker rauw randje. De openingstrack eindigt met een uitbarsting van georganiseerde chaos. Het zou niet misstaan hebben op een van de albums van The Desert Sessions.

De overige songs hebben een traditioneler bluesrockkarakter. Uiteraard geldt dat voor de energieke Johnny Thunder-cover, maar ook voor de sexy, mellow track I Wanna Know, dat met een breekbare, hoge 'oo-hoo-hoo' in de zang voortkabbelt als het einde van een bijzonder aangename zomeravond.

Sloper presenteert vier ijzersterke, spannende songs die binnen hetzelfde genre passen, maar ook erg van elkaar verschillen. In de bandbiografie valt er te lezen dat rock-'n-roll dient om plezier te maken. Die gedachte hoor en voel je terug tijdens het beluisteren van deze ep.

Tracklist:
1. Mind Melter
2. I'm Alive (Johnny Thunder-cover)
3. I Wanna Know
4. Shot Down

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 4 juni 2020

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.