Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Mayhem - Daemon
Jaar van release: 2019
Label: Century Media Records
Mayhem - Daemon
Over Daemon kunnen we kort zijn. Deze schijf is simpelweg de beste Mayhem-plaat sinds Chimera uit 2004. Daarvoor kun je heel wat argumenten bedenken, maar uiteindelijk telt dat de Noren de overbodige fratsen overboord hebben gezet en zodoende veel krachtiger overkomen dan op de vorige twee platen. Niet dat Ordo Ad Chao (2007) en Esoteric Warfare (2014) slechte albums zijn, maar beide werkstukken blijven ook na talloze luisterbeurten vrij moeilijk doordringbare bakbeesten waar overbodige ballast de prima songstructuren regelmatig in de weg zit.

Ik geef overigens toe dat ik nooit een groot fan van zanger Attila Csihar ben geweest. Zijn gehinnik, gekreun en soms ronduit kinderlijke voordracht maakten de voorgangers er niet toegankelijker op. Hij is tevens de reden dat ik het legendarische De Mysteriis Dom Sathanas (1994) zelden draai. Ik heb gewoon niets met dat gehandicapte geluid. Mijn probleem verder. Wie zijn zangkunsten duister vindt, heeft ongetwijfeld gelijk. Dat ik hem op deze nieuwe cd veel beter kan verdragen, komt vooral omdat hij die gekte grotendeels achterwege laat. De Hongaar kiest meestal voor buitengewoon krachtige krijszang die wat mij betreft veel vileiner, duivelser en agressiever klinkt dan dat truttige gemompel.

De woeste vocalen sluiten perfect aan op de compacte en lekker extreme aanpak van de overige muzikanten. Daemon rost namelijk heerlijk weg. Alle nummers steken prima in elkaar en bevatten genoeg details om ook de veertigste luisterbeurt interessant te blijven. Soms komt een effectieve tremoloriff gewoon veel harder binnen dan hak-op-de-tak geouwehoer. Dat de productie ijzersterk is, werkt natuurlijk mee. En dat is wel eens anders geweest. Zeker Ordo Ad Chao heeft een knakensound, die ondanks de pretentieuze praatjes van de bandleden helemaal geen extra meerwaarde aan de plaat geeft. Nee, dan werkt Daemon echt veel beter. Door de goede mix van een Zweed met de naam Necromorbus komt elk instrument perfect uit de verf. Niet onhandig, want Mayhem speelt strak, heftig en bij vlagen melodieus. Er staan zelfs weer wat puntige gitaarsolo's op.

Zo hoor ik deze Noren het liefst. Oerhard en stiekem toch vernuftig. Daemon mag als meer dan geslaagd de boeken in. Misschien spreken we over een paar jaar wel over een klassieker en de beste plaat ooit van Mayhem, hoewel een handvol oude fans ongetwijfeld altijd zal blijven zweren bij het stokoude werk. Mag van mij. Ik vermaak me liever met een professionele opname als deze, die minstens zo duister en direct klinkt.

Tracklist:
1. The Dying False King
2. Agenda Ignis
3. Bad Blood
4. Malum
5. Falsified And Hated
6. Aeon Daemonium
7. Worthless Abominations Destroyed
8. Daemon Spawn
9. Of Worms And Ruins
10. Invoke The Oath

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 november 2019

Meer Mayhem:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.