Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dennis DeYoung (Styx) - 79
  • Dr. Dre (N.W.A.) - 61
  • Edu Alonso (Mistweaver) - 52
  • Gar Samuelson (Megadeth)† - 68
  • Johannes Prem (Deadlock) - 46
  • Martyn Millard (Orange Goblin) - 51
  • Orvar Säfström (Entombed) - 52
  • Tommie Andersson (Seven Tears) - 39

Vandaag overleden:
  • Clyde Stubblefield (James Brown) - 2017
  • Miika Tenkula (Sentenced) - 2009
Review

Sonata Arctica - Talviyö
Jaar van release: 2019
Label: Nuclear Blast Records
Sonata Arctica - Talviyö
Het nieuwe album van Sonata Arctica heet Talviyö. Dat is Fins voor winternacht. Het is geen overkoepelend thema, maar het album straalt wel een winterse sfeer uit, aldus bandleider en songwriter Tony Kakko. Dat is alleen lastig te testen als de promo-versie van het album beluisterd moet worden in de zomermaanden en dan ook nog eens tijdens een hittegolf. Wel is het zo dat Talviyö het meest melancholische werkje is van de Finse melodieuze metalformatie. In dat opzicht zal het uitermate geschikt zijn om te beluisteren tijdens de winterperiode.

De muzikale koers van Sonata Arctica is sinds Unia behoorlijk veranderd. De laatste albums gaan weer meer richting de pure power metal van de begindagen. Talviyö sluit daar enigszins op aan, met het verschil dat het geheel directer is en meer ingetogen. Hoge snelheden worden nauwelijks gehaald. Halverwege het album komt het vlugge, instrumentale Ismo’s Got Good Reactors voorbij, waarin op geslaagde wijze alle registers worden opengetrokken. Ook opent het album met het snelle Message From The Sun, dat eerder rechttoe rechtaan is. Dit nummer maakt helaas weinig indruk.

Het hele album maakt verder vooral een kalme indruk. Er komen nauwelijks progressieve elementen voorbij in het gros van de nummers. De singles Cold, Who Failed The Most en A Little Less Understanding zijn behoorlijk poppy van aard. Ook hier wordt je in eerste instantie niet warm of koud van. De songs bevatten prachtige melodie- en zanglijnen, maar beklijven nauwelijks. Alleen A Little Less Understanding heeft een refrein dat in je hoofd blijven zitten.

De pareltjes van het album zijn de nummers die avontuurlijk zijn. Zo heeft Whirlwind prachtige akoestische intermezzo’s. Demon’s Cage is gezegend met een interessante melodie die steeds op een andere manier terugkeert en heeft tal van tempowisselingen. En The Raven Still Flies With You is een mini-epic van ruim zeven minuten, met een aantal prachtige, uitgesponnen symfonische passages. Talviyö is zeker het beluisteren waard vanwege deze nummers.

Als geheel is het een consistent album geworden met een duidelijke richting. Talviyö is een mooie reis door een winters landschap en steekt vakkundig in elkaar. Het aantal indrukwekkende composities is helaas wat lager dan we gewend zijn van Sonata Arctica. Bij de eerder genoemde 'popsongs' heb ik zo mijn twijfels of ze aanslaan bij de fans. Talviyö behoort niet tot het beste werk van de band, maar heeft voldoende kwaliteit om de Sonata Arctica-liefhebber te kunnen bekoren.

Tracklist:
1. Message From The Sun
2. Whirlwind
3. Cold
4. Storm The Armada
5. The Last Of The Lambs
6. Who Failed The Most
7. Ismo's Got Good Reactors
8. Demon's Cage
9. A Little Less Understanding
10. The Raven Still Flies With You
11. The Garden

Score: 78 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 16 september 2019

Meer Sonata Arctica:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.