Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Ward (Camel) - 74
  • Danny Weis (Iron Butterfly) - 78
  • Éric Lapointe - 57
  • George Lynch (Dokken) - 72
  • Ginger Fish (Marilyn Manson) - 60
  • Keir "Cheera" Gilchrist (Phalanx) - 34
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue)† - 58
  • Mike Hamilton (Deeds Of Flesh) - 55
  • Nick St. Nicholas (Steppenwolf) - 85
  • Paul Burgess (Camel) - 76
  • Paul Speckmann (Master) - 63

Vandaag overleden:
  • Urmas Alender (Ruja) - 1994
Review

Destruction - Born To Perish
Jaar van release: 2019
Label: Nuclear Blast Records

Destruction - Born To Perish

Ouderwetse thrash is nog altijd springlevend. Hoewel Slayer de arena gaat verlaten, brengen vrijwel alle bands die het genre destijds domineerden met enige regelmaat een nieuwe plaat uit. Zo ook de Teutoonse thrashers. Er is wel het nodige veranderd de laatste jaren, al zijn de ontwikkelingen nog zo summier. Kreator zwengelde het melodieuze aspect aan en nu Sodom met twee gitaristen speelt, kan Destruction niet achterblijven. Maar er is meer aan de hand bij Destruction. Nieuw bloed doet de band goed. Born To Perish klinkt alsof Marcel Schirmer (Schmier) en Michael Sifringer (Mike) een overdosis aan energie hebben gekregen. 2019 is al een goed jaar voor de thrashliefhebber en Destruction doet daar nog een schepje bovenop.

Een jaar geleden heeft Randy Black (ex-Annihilator, ex-Primal Fear) de plek van drummer Vaaver ingenomen en recent is Damir Eskić (Gomorra), die enkele gastsolo’s inspeelde voor Under Attack (2016), aan de line-up toegevoegd als tweede gitarist. Het effect van deze wijzigingen in de bezetting is duidelijk hoorbaar. Destruction heeft over het algemeen altijd prima recensies ontvangen, maar op vrijwel iedere plaat kun je een aantal nummers bestempelen als fillers. Dat is op Born To Perish anders. Het album als geheel staat als een huis. Combineer je dat met een flinke dosis agressie (kenmerkend voor oerdegelijke Duitse thrash), voldoende aandacht voor details en een uitstekende sound, dan is succes gegarandeerd. Verwacht geen enorme ommezwaai. De stijl van Destruction is herkenbaar en het motto ‘less is more’ staat nog altijd hoog in het vaandel.

Het album opent met het titelnummer. Meteen drukt drummer Randy zijn stempel op het rauwe geheel. Deze track is al enige tijd te beluisteren en het zal menigeen zijn opgevallen dat Destruction bruist van de energie. Datzelfde hoor je terug in Betrayal, dat als tweede nummer verscheen met een videoclip. Deze track behoort tot mijn favorieten, vooral door het vleugje power metal dat erin verweven zit. Inspired By Death laat horen hoe goed Destruction klinkt met Randy en Damic in de line-up. De messcherpe riffs van Mike klinken nog furieuzer met Damic aan zijn zijde. Schmier is vocaal ook sterk op deze plaat. Zelfs in Butchered For Life, dat begint als een ballade (gewoonlijk de achilleshiel) en zich al snel ontpopt als een rasechte thrasher.

Rotten zou niet misstaan op een plaat van Overkill en Filthy Wealth is een ode aan Motörhead. Door het gas in sommige nummers wat los te laten, komt de agressie in de snellere nummers beter uit de verf. De volgorde van de tracks is eveneens goed, want de plaat eindigt zeker net zo sterk als dat deze begint. Tyrants Of The Netherworld en de afsluiter Ratcatcher behoren tot de uitschieters. De baslijnen en de dissonante akkoorden in de solo van We Breed Evil maken de extra aandacht voor details duidelijk. Goed, slotfase van die track had iets ingekort kunnen worden. Fatal Flight 17 ten slotte heeft alle kenmerken van een protestsong, waarin Schmier zijn woede in de lyrics heeft verwerkt. Inderdaad, deze track gaat over de ramp met de MH17. Een vriend van een vriend van Schmier is omgekomen bij de ramp.

Destruction heeft met Born To Perish een album afgeleverd waar menige trashmetalformatie jaloers op zal zijn. De oude rotten overtreffen met deze plaat tevens het merendeel van de eigen discografie. Met name Randy Black domineert, zonder dat zijn slagwerk overheersend is. Daarvoor is een compliment aan V.O. Pulver van Little Creek Studio op zijn plaats. De sound is opvallend helder. In eerste instantie komt het een beetje steriel over, maar dat went snel en dan is het cleane geluid zeker niet storend.

Tracklist:
1. Born To Perish
2. Inspired By Death
3. Betrayal
4. Rotten
5. Filthy Wealth
6. Butchered For Life
7. Tyrants Of The Netherworld
8. We Breed Evil
9. Fatal Flight 17
10. Ratcatcher

Score: 85 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 7 augustus 2019

Meer Destruction:

Zoeken
    25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.