Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Review

Enforcer - Zenith
Jaar van release: 2019
Label: Nuclear Blast Records

Enforcer - Zenith

De Zweedse voorvechters van traditionele heavy metal gooien het na vijftien jaar met de vijfde plaat Zenith over een andere boeg. Na vier prima platen gevuld met een aanstekelijke mix van heavy en speed metal, is het kwartet bevangen door experimenteerdrift. Dat leidt tot een plaat met meer hardrock, bombarie en pompeuze uitschieters. Op Zenith focust de groep zich op andere invloeden uit de rock- en metalhistorie: meer Mötley Crüe dan Agent Steel.

Het levert een bonte en afwisselende verzameling nummers op. Enkele aanstekelijke rechttoe-rechtaan songs (Searching For You en Thunder And Hell) doen denken aan het voorgaande werk, terwijl tijdens de eerste single Die For The Devil de Crüe-invloeden duidelijk aanwezig zijn. Dat laatste geldt ook voor de aangename, door toetsenpartijen gedreven ballad Regrets. De aanstekelijke en soms clichématige 'wooo-hooo-hooos' die deze en andere songs bevatten, zullen wennen zijn voor liefhebbers van het eerste uur die op snel shreddend gitaarwerk rekenen. Het melancholieke Regrets is desondanks een van de hoogtepunten van het album.

Zenith Of The Black Sun opent met een dragende, midtempo marcheerpartij, maar transformeert naar het einde toe in episch beukwerk met een stoere voice-over. Tijdens The End Of A Universe zijn er wat Metallica-invloeden te horen, terwijl het langgerekte Ode To Death een licht psychedelische inslag heeft. Dit laatste nummer van bijna zeven minuten herinnert aan de afsluiter Mask Of Red Death van From Beyond (2015), dat een soortgelijke opbouw kent en meer indruk maakt.

Enforcers experimenteerdrift is dan ook niet nieuw, maar de richting waarin de groep het zoekt is dat wel. Dat de band daarin af en toe te ver gaat, blijkt uit het saaie, springerige Sail On, dat meer alternatieve rock is dan metal. Een ander voorbeeld is Forever We Worship The Dark, dat ondanks aardige instrumentale partijen te lang doormoddert en repetitief wordt.

Zenith is een aardige, afwisselende plaat, waarop Enforcer zoekt naar variatie en een nieuw geluid. Het levert een soms wisselvallige collectie songs af waarvan de onderlinge samenhang af en toe ver te zoeken is. Het is vooral de vraag wie Enforcer met deze plaat, die tevens verkrijgbaar is in een Spaanstalige versie, wil bereiken. Veel fans van het eerste uur zullen fronsen en de band wellicht de rug toekeren.

Tracklist:
1. Die For The Devil
2. Zenith Of The Black Sun
3. Searching For You
4. Regrets
5. The End Of A Universe
6. Sail On
7. One Thousand Years Of Darkness
8. Thunder And Hell
9. Forever We Worship The Dark
10. Ode To Death

Score: 70 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 30 mei 2019

Meer Enforcer:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.