Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2027 zijn Blink-182, Evanescence, Faith No More, Helloween, Marilyn Manson, Mötley Crüe, Parkway Drive en Slash. Hoeveel van deze acts vind jij waardige headliners voor het dertigjarig jubileum?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen enkele

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
  • 10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
  • 11 november:
  • Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
  • Fabio Lione
  • 13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
  • 14 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Demichron
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Helldorado
  • Suicide Commando en BHPL
  • Unfinished, Subspectral, Proxima Flare, Hurryland
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Palmer (Ponga) - 58
  • Niclas Etelävuori (Amorphis) - 55

Vandaag overleden:
  • Bogdan Lavinius (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Dan McCafferty (Nazareth) - 2022
  • Essie Zagers (Emerald) - 2016
  • Guy Speranza (Riot) - 2003
Review

Unreqvited - Mosaic I: L'Amour Et L'Ardeur
Jaar van release: 2018
Label: Northern Silence Productions
Unreqvited - Mosaic I: L'Amour Et L'Ardeur
Er is de laatste tijd een beetje een mini-hype ontstaan rondom het Canadese eenmansproject Unreqvited, een relatief nieuwe naam in de weelderig bloeiende post-blackmetal/blackgaze/post-rockstroming. Het is een project van de hand van 鬼, een Chinees teken dat ‘geest’ betekent. Nu moet ik zeggen dat ik sinds de aanfluiting het laatste Ghost Bath-album een beetje allergisch wordt voor dergelijke pseudo-mysterieuze hoogdraverij. De naam komt echter regelmatig voorbij op allerlei gespecialiseerde fora en in Facebook-groepen en inmiddels heeft Unreqvited ook de aandacht getrokken van de kleinschalige kwaliteitslabels Northern Silence Productions en Avantgarde Music. Vorig jaar verschenen zelfs twee albums. In april verscheen het goed ontvangen Stars Wept To The Sea, terwijl er sinds eind oktober alweer nieuw materiaal in de schappen ligt. De hoogste tijd dus om Unreqvited eens aan een evaluatie te onderwerpen.

Mosaic I: L'Amour Et L'Ardeur (het eerste deel van een tweeluik?) combineert lieflijk, Alcestiaans getokkel met Violet Cold-achtige euforie en Hypomanie-gedreven gruizigheid. Ver op de achtergrond horen we nog wat suicidal black metal - vooral in de monotone riffs en het weggemoffelde gekrijs - maar de voorgrond wordt overspoeld met vloedgolven aan etherische keyboardklanken en weelderige orkestratie. Het is het soort dromerige, meanderende mijmerblack vol emotionele diepgang waarvan menig genrepurist spontaan jeuk krijgt. Maar hoewel de combinatie van shoegaze, post-rock en atmosferische black metal inmiddels totaal niet meer vernieuwend is, maakt Unreqvited toch duidelijk dat er nog steeds veel schoonheid in deze kruisbestuiving te ontdekken valt.

In vergelijking met veel genregenoten heeft dit project een streepje voor vanwege de sterke opbouw van de nummers. Neem het zes minuten durende, volledig instrumentale Sunrise. Via aanzwellende orkestratie werkt de track toe naar een hoopvolle climax, om uiteindelijk weer af te bouwen naar weemoedig gitaargetokkel en samples van kabbelende beekjes. Ook Balance doet zijn naam eer aan dankzij de sterke balans tussen glooiende synthlijnen, breekbare pianomelodieën en zorgvuldig georkestreerde gitaaruitbarstingen. En het ruim dertien minuten durende, ambitieuze Permanence kent ook zeker zijn momenten, vooral in de heftigere passages.

Desondanks haalt Unreqvited met Mosaic I: L'Amour Et L'Ardeur nog niet het niveau van de absolute genregrootmeesters, zoals het eerder genoemde Alcest. Ook in vergelijking met de recentere eersteklasreleases van Violet Cold en Abstract Void blijft Unreqvited ietwat achter. De muziek is net iets minder spannend en sprankelend. Bovendien combineren de lieflijke pianoklanken af en toe wat ongemakkelijk met de drumritmes, waardoor de flow een beetje verdwijnt (in begin van Radiant bijvoorbeeld). De hype rondom dit project is dus niet geheel terecht. Tegelijkertijd houdt Unreqvited zich zeker staande in dit overvolle genre. Voor de onverbeterlijke romantici, die ook graag wegdromen met de meditatieve klanken van bijvoorbeeld Lustre, biedt Mosaic I: L'Amour Et L'Ardeur een welkome afleiding van de kommer en kwel in de wereld.

Tracklist:
1. Sunrise
2. Dreamscape
3. Radiant
4. Balance
5. Permanence

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 april 2019

Zoeken
    6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Carnifex - More Than Misery
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Mawiza - Iñ Mongeletew
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Monastery - Revenge Is Mine
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Trope - Dyad
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
  • 11 november:
  • Crescendium - DRAC
  • Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
  • Forsaken Age - Blackened Steel
  • 12 november:
  • Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP)
  • 13 november:
  • Annicke Shireen - Delirium
  • Arkado - III
  • Artificial Brain - Antillia
  • Assumption - Paradox Of The Arrow
  • Carbellion - This Is Our Style
  • Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
  • Cervus - Axis
  • Citizend - DoomsVille
  • Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
  • Crucivore - Desecration
  • Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
  • Det Eviga Leendet - Vehemence
  • Dirty Tricks - Not Gonna Stop
  • Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
  • Empath - Empath
  • Fading Light - The Spell Of A New Dawn
  • Gomorra - Blood Of The Innocent
  • Graviton - Graviton
  • Häven - Where Angels Fear To Tread
  • Heavens Edge - Philadelphia
  • Illt - Humanity
  • Iron Savior - Deathbringer
  • Kalandra - The Other Side
  • Kingdom Of Giants - Usurper
  • Lamentari - Ante Auroram
  • Love Sex Machine - Thriving
  • Maledictus - Lazarvs
  • NervoChaos - Chaosmongers
  • Niva - Stratospheric
  • Obits - Cake Shop
  • Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
  • Parius - Alchestronomy
  • Revlin Project - Rising Hope
  • Sable Hills - Homura
  • Satanic Warmaster - Drachenkreuz
  • Serpent - The Pit and the Pendulum
  • SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
  • Sinister - Lucid Nightmares
  • Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
  • Survivalist - Four Nails (EP)
  • Theodor Bastard - ▽
  • Utmarken - I gudarnas tjänst
  • Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
  • Walls Of Jericho - System Error: Humanity

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.