Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Polar - Nova
Jaar van release: 2019
Label: Arising Empire
Polar - Nova
Polar is een post-hardcoreband uit Londen. Het gezelschap brengt met Nova zijn vierde langspeler uit. Dat gebeurt via het Duitse Arising Empire. Het label biedt onderdak aan bands die voornamelijk hard aan de weg timmeren. Ook Polar is voor ondergetekende een relatief onbekende naam, maar wat research wijst uit dat er toch al een redelijke achterban is opgebouwd.

De twaalf nummers voldoen aan het verwachtingspatroon van de genre-omschrijving. Zo horen we met Devil en Adore vooral ongepolijste hardcore die door de rauwe, hese vocalen van Adam Woodford aardig in het gehoor ligt. Daarnaast bieden deze nummers ook wat momenten waarop het gas is teruggenomen. Die passages zijn voorzien van melodieuzere zang- en gitaarpartijen. Er is keurig binnen de lijntjes gekleurd, maar nergens echt pakkend. Drive en Prey schieten nog aardig uit de startblokken, maar vervelen al snel door herhaling en gebrek aan overtuigingskracht.

Sonder is een instrumentaal rustpuntje en alsof iemand behoefte heeft aan meer, is ook Dusk opgeofferd met nietszeggende, dromerige vrouwenvocalen onder begeleiding van pianoklanken. Intro Mcre telt met zijn vijfenveertig seconden ook niet mee, waardoor er slechts negen nummers overblijven. Dan moet je van goeden huize komen om een positieve indruk achter te laten. Tijdens single Midnight weten de Engelsen deels te voldoen aan die voorwaarde, maar het mag niet meer baten.

Twaalf kansen om indruk te maken, maar uiteindelijk blijft de luisteraar met honger achter. Bands die deze formule uitmelken, zijn er al genoeg. Alleen tijdens Midnight weet Polar me echt te bekoren. Het restant is te middelmatig of zelfs overbodig te noemen. Volgende klant graag.

Tracklist:
1. Mcre
2. Devil
3. Cradle
4. Drive
5. Adore
6. Sonder
7. Amber
8. King Of Kings
9. Prey
10. Dusk
11. Midnight
12. Brother

Score: 61 / 100

Reviewer: Maarten
Toegevoegd: 8 april 2019

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.