Bibelot, Dordrecht
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
    28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Ward (Camel) - 74
  • Danny Weis (Iron Butterfly) - 78
  • Éric Lapointe - 57
  • George Lynch (Dokken) - 72
  • Ginger Fish (Marilyn Manson) - 60
  • Keir "Cheera" Gilchrist (Phalanx) - 34
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue)† - 58
  • Mike Hamilton (Deeds Of Flesh) - 55
  • Nick St. Nicholas (Steppenwolf) - 85
  • Paul Burgess (Camel) - 76
  • Paul Speckmann (Master) - 63

Vandaag overleden:
  • Urmas Alender (Ruja) - 1994
Review

Rhapsody Of Fire - The Eighth Mountain
Jaar van release: 2019
Label: AFM Records
Rhapsody Of Fire - The Eighth Mountain
De geschiedenis van Rhapsody Of Fire bestaat inmiddels uit bijna net zoveel vertakkingen als de koninkrijken die in de mythische verhalen van de groep bezongen worden. Rhapsody, Rhapsody Of Fire, Luca Turilli's Rhapsody, Luca Turilli, Luca Turilli's Dreamquest, Rhapsody Reunion en Turilli/Lione Rhapsody vormen tot dusverre de varianten waarin verschillende bandleden konden terugvallen op de naam en faam van het oorspronkelijke Rhapsody - de legendarische, Italiaanse band die zoveel furore maakte met opzwepende, symfonische power metal. Sinds het veelbesproken vertrek van Luca Turilli en Patrice Guers in 2011 - zij gingen verder onder de naam Luca Turilli’s Rhapsody, terwijl frontman Fabio Lione en keyboardspeler Alex Staropoli gebruik bleven maken van de naam Rhapsody Of Fire – krijgen de fans van de groep regelmatig nieuw materiaal van twee bands voorgeschoteld.

De in 2017 afgeronde, zeer succesvolle reünietour van Rhapsody in de oude line-up (met Fabio Lione, Luca Turilli, Dominique Leurquin, Patrice Guers en Alex Holzwarth) zorgde echter voor het doorbreken van de status quo. De grote afwezige in deze tour was namelijk Alex Staropoli, die besloot om niet deel te nemen. Inmiddels zijn Lione en Turilli weer bij elkaar. Deze zomer kunnen we onder de naam Turilli/Lione Rhapsody een nieuw album verwachten. Tegelijkertijd lijkt Staropoli de grote verliezer. Op The Eighth Mountain is hij het enige oorspronkelijke Rhapsody-lid dat nog over is, nu ook Lione en Holzwarth met de noorderzon vertrokken zijn.

Gek genoeg is The Eighth Mountain wel een album dat nadrukkelijker dan ooit teruggrijpt op het verleden. Terwijl Luca Turilli een meer symfonische en filmische kant opgaat, voelt The Eighth Mountain vooral als een poging om de sfeer van de eerste vier Rhapsody-platen te hercreëren. De nummers zitten relatief eenvoudig in elkaar - zeker ten opzichte van de orkestrale grandeur van Luca Turilli’s Rhapsody - maar weten over het algemeen wel te beklijven. Met name ouderwets klinkende powermetalkrakers als Seven Heroic Deeds en Rain Of Fury roepen nostalgie op naar vervlogen tijden. Deze tracks kunnen bogen op grootse melodielijnen en krachtige refreinen, die uitnodigen tot luidruchtig meezingen. Het frivole Warrior Heart doet qua sfeer wat denken aan The Village Of Dwarves, terwijl het snelle The Legend Goes On een lekker opzwepend karakter heeft.

The Eighth Mountain is ook het eerste nieuwe materiaal waarop zanger Giacomo Voli te horen is. Eerder konden we kennismaken met zijn zang op de overbodige verzamelaar Legendary Years (2017). Hij staat voor de schier onmogelijke opgave om Fabio Lione te doen vergeten. De slechtste manier om dat te willen doen, is door hem oude nummers opnieuw te laten inzingen. Op The Eighth Mountain kan Voli meer van zichzelf laten horen. Hij heeft een iets hoger stemgeluid, maar aan kracht en dramatiek ontbreekt het hem niet. Het is even wennen, maar hij kwijt zich uitstekend van zijn taak, ook al legt hij het in de ballad The Wind, The Rain And The Moon af tegen zijn voorganger.

Het grootste minpunt op The Eighth Mountain is niet compositorisch, maar productioneel van aard. De plaat klinkt niet geweldig. Het drum- en gitaargeluid is wat blikkerig, terwijl de orkestratie juist disproportioneel hard in de mix ligt. Dat is jammer, want die matige sound doet substantieel afbreuk aan de muziek. De nummers verdienen ook beter. The Eighth Mountain is zeker een aanrader voor degenen die vooral de eerste Rhapsody-platen nog steeds grijs draaien. Tegelijkertijd evenaart The Eighth Mountain de magie van die nostalgische albums niet helemaal. Hoewel ik betwijfel of Staropoli en co. onder de naam Rhapsody Of Fire zouden moeten doorgaan, biedt het album voldoende vermaak om een aanschaf te rechtvaardigen.

Tracklist:
1. Abyss Of Pain
2. Seven Heroic Deeds
3. Master Of Peace
4. Rain Of Fury
5. White Wizard
6. Warrior Heart
7. The Courage To Forgive
8. March Against The Tyrant
9. Clash Of Times
10. The Legend Goes On
11. The Wind, The Rain And The Moon
12. Tales Of A Hero's Fate

Score: 79 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 april 2019

Meer Rhapsody Of Fire:

Zoeken
    25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.