Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
    15 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en Hyla
  • Employed To Serve, Cabal en Cold Culture
  • Klone
  • Praying Mantis en The Riven
Kalender
Vandaag jarig:
  • "Dizzy" Dean Davidson (Britny Fox) - 66
  • Benoît Blin (Monolithe) - 46
  • Bob van Deutekom (Dystopia) - 34
  • Christian Müller (Night In Gales) - 49
  • Claudio Botarro Neira (Poema Arcanus) - 51
  • Dario "Darian" Beretta (Drakkar) - 50
  • Dax Riggs (Acid Bath) - 53
  • Don Stevenson (Moby Grape) - 85
  • Elize Ryd (Amaranthe) - 42
  • Jacob Bannon (Converge) - 50
  • Jaroslav "Erno" Šedivý (Flamengo) - 79
  • Jonathan "Jon" Merrelaar (Drain Life) - 47
  • Jonathan Portnoy (Sorxe) - 55
  • Jyrki 69 (The 69 Eyes) - 58
  • Kenny Callebaut (Cathubodua) - 33
  • Larrie Londin (Journey)† - 83
  • Martin (Manatark) - 50
  • Pedro Paixão (Moonspell) - 53
  • Simon McKay (The Agonist) - 40
  • Steven van Dijck (Gitaron) - 35
  • Tim Mallare (Overkill) - 61
  • Vyacheslav Butusov (Nautilus Pompilius) - 65

Vandaag overleden:
  • Gordon Haskell (King Crimson) - 2020
Review

Jon Schaffer's Purgatory - Purgatory
Jaar van release: 2018
Label: Century Media Records

Jon Schaffer's Purgatory - Purgatory

In het midden van de jaren tachtig schreef Iced Earth-meesterbrein Jon Schaffer een aantal nummers voor het toenmalige Purgatory. Enkele jaren later zou de naam gewijzigd worden naar Iced Earth, maar het vroege materiaal bleef ongebruikt. Dertig jaar lang bleven de demo's van Purgatory op de planken liggen, totdat Schaffer het idee opvatte deze alsnog uit te brengen. Dit doet hij samen met de oorspronkelijke zanger Gene Adam, die ook te horen is op Iced Earths debuutalbum, en bassist Bill Owen, die er in de jaren tachtig ook al bij was. De bezetting wordt afgerond met drummer Mark Prator en gitarist Jim Morris. De nummers zijn grondig afgestoft en volledig opnieuw ingespeeld.

Menig Iced Earth-luisteraar zal bij het zien van de songtitels even fronsen, want deze komen wel heel bekend voor van werk dat Schaffer heeft uitgebracht. Het is echter niet ongewoon dat artiesten bezeten lijken te zijn van bepaalde ideeën en invloeden en deze dan ook in diverse incarnaties laten terugkomen. Dat geldt ook voor de vijf nummers van de ep Purgatory. De titels verraden de horrorinvloeden al en het is niet moeilijk om de bijbehorende films of vertellingen erbij te denken.

De raakvlakken met het vroege Iced Earth zijn alomtegenwoordig, hoewel het allemaal wat minder thrasherig is. Het is dan ook niet gek dat deze ep voor fans van het werk van Schaffer direct bekend in de oren zal klinken. Dat is echter geen probleem, want het is dit geluid, dat bijvoorbeeld doet denken aan Mercyful Fate/King Diamond, waar veel fans ooit verliefd op zijn geworden. Het zijn de voor Schaffer karakteristieke overgangen, langgerekte, donkere spanningsbogen, subtiele gitaarpartijen en contrasterende tweede stemmen die ook deze ep doen schitteren.

De opnames zijn loepzuiver met een goede balans tussen instrumenten en zang. Die vocale partijen zijn sowieso indrukwekkend, want Gene Adams klinkt hier beter dan ooit. Zijn intense strot maakt de vijf spookverhalen extra sfeervol. Vergelijkingen met King Diamond als zanger en verhalenverteller zijn ook hier op zijn plaats. Deze nummers zullen ook jonge liefhebbers van Ghost aanspreken, die wellicht nog niet bekend zijn met het oude Iced Earth.

Mindere nummers kent deze ep niet, maar hoogtepunten zijn er zeker met Dracula, dat voorzien is van een heerlijke gitaargalop en een duister refrein, en het wilde, bezeten Jack, waarbij het niet moeilijk is om je een achtervolging in duistere, Londense steegjes voor te stellen. Schaffer zal in de drie decennia na het schrijven van dit materiaal nog veelvuldig teruggrijpen op deze donkere vertellingen en instrumentale uitspattingen. Het zorgt ervoor dat de stijl van deze ep bekend in de oren klinkt, maar de onbeluisterde, oudere songs toch fris aandoen. Purgatory is een knap staaltje Amerikaanse metal en laat tevens horen dat een moderne productie en ouder materiaal prima samengaan zonder daarbij aan sfeer in te boeten.

Tracklist:
1. In Your Dreams
2. Dracula
3. In Jason’s Mind
4. Jack
5. Burning Oasis

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 13 december 2018

Meer Jon Schaffer's Purgatory:

Zoeken
    12 oktober:
  • DANHEIM - Urblod
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • Tzompantli - Temilotzin
  • 15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.