Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Maines (Clutch) - 55
  • Dan Swanö (Edge Of Sanity) - 53
  • Elie Tawil Baly (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Gail Greenwood (Belly) - 66
  • Jarmo "Jappe" Myllyvirta (Excalion) - 44
  • Jeff Ament (Pearl Jam) - 63
  • Karlos Medina (Evildead) - 59
  • Matt Barlow (Iced Earth) - 55
  • Pascal Lanquetin (Carcariass) - 54
  • Phil X (Bon Jovi) - 60
  • Rick Rubin (producent) - 63
  • Scott Litt (producent) - 72
  • Tom Scholz (Boston) - 79

Vandaag overleden:
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet) - 2005
  • Karl Wallinger (World Party) - 2024
Review

Forming The Void - Rift
Jaar van release: 2018
Label: Kozmik Artifactz

Forming The Void - Rift

Relic, Forming The Voids tweede full-length, is vorig jaar één van de veelbesproken releases in de stoner-/doom-/sludge-scene. De groep uit Lafayette (Louisiana) maakt veel indruk met zijn sludge-composities waarin er veel ruimte is voor psychedelica. De nieuwe plaat Rift is een logische opvolger, maar laat een band horen die zich overduidelijk op het juiste, creatieve pad bevindt.

Wie achtereenvolgend luistert naar Forming The Voids eerste drie albums gaat weinig echte veranderingen in de sound ontdekken. Toch heeft de groep in korte tijd flinke stappen gezet. De vooruitgang zit hem vooral in de opzet van de composities. Rift vergt meerdere luisterbeurten, maar na verloop van tijd geven de geheimen van de songs zich prijs en is het genieten van de manier waarop de Amerikanen de composities hebben opgetuigd. Vergelijkingen met Baroness en Mastodon liggen voor de hand. Al halen deze bands meer elementen uit de prog en is de sludge van Forming The Void meer aangekleed met psychedelica.

Rift is van het begin tot het einde een sterke plaat. In de eerste twee nummers Extinction Event en On We Sail laat Forming The Void bij vlagen rechttoe rechtaan-sludge horen. Maar tussen de stampende gitaarriffs door verraadt de groep al dat het hier niet bij blijft. Met Arcane Mystic en Transcient is het pas echt smullen. Het zijn buitengewone, sfeervolle songs, waarin vooral het gitaarspel van James Marshall en Shadi Omar Al-Khansa in positieve zin opvalt. Bijvoorbeeld in Ark Debris en Shrine, waarin het gitaarwerk een mysterieus Midden-Oosten-tintje krijgt. Het gitaarspel klinkt soms ook heerlijk duister en onheilspellend, waarbij de speelstijl doet denken aan Jerry Cantrell (Alice In Chains).

Het is een verademing dat Forming The Void met James Marshall een prima zanger heeft. Dat is niet vanzelfsprekend in dit genre. Vooral zijn cleane vocalen mogen er zijn. Ook daar heeft hij iets weg van Cantrell. Het is tekenend voor deze band. Forming The Void verzorgt zijn muziek tot in de puntjes. Is er dan echt geen kritiek te leveren? Ja, het ruimte-/scifi-thema van deze plaat is vooral in dit genre een behoorlijk uitgekauwd onderwerp. Buiten dat één en al lof voor deze prachtige plaat.

Tracklist:
1. Extinction Event
2. On We Sail
3. Arcane Mystic
4. Transient
5. Arrival
6. Ark Debris
7. Shrine

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 16 augustus 2018

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.