Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
  • 27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnis (Infected) - 41
  • Billy Gould (Faith No More) - 63
  • Eric Wagner (Trouble)† - 67
  • Glenn Cornick (Jethro Tull) - 79
  • Joey Vera (Armored Saint) - 63
  • Shannon Larkin (Godsmack) - 59
  • Thorfried (Negator) - 50
  • Wolfgang Rothbauer (Thirdmoon) - 48

Vandaag overleden:
  • Mike Pinder (The Moody Blues) - 2024
Review

Forming The Void - Rift
Jaar van release: 2018
Label: Kozmik Artifactz

Forming The Void - Rift

Relic, Forming The Voids tweede full-length, is vorig jaar één van de veelbesproken releases in de stoner-/doom-/sludge-scene. De groep uit Lafayette (Louisiana) maakt veel indruk met zijn sludge-composities waarin er veel ruimte is voor psychedelica. De nieuwe plaat Rift is een logische opvolger, maar laat een band horen die zich overduidelijk op het juiste, creatieve pad bevindt.

Wie achtereenvolgend luistert naar Forming The Voids eerste drie albums gaat weinig echte veranderingen in de sound ontdekken. Toch heeft de groep in korte tijd flinke stappen gezet. De vooruitgang zit hem vooral in de opzet van de composities. Rift vergt meerdere luisterbeurten, maar na verloop van tijd geven de geheimen van de songs zich prijs en is het genieten van de manier waarop de Amerikanen de composities hebben opgetuigd. Vergelijkingen met Baroness en Mastodon liggen voor de hand. Al halen deze bands meer elementen uit de prog en is de sludge van Forming The Void meer aangekleed met psychedelica.

Rift is van het begin tot het einde een sterke plaat. In de eerste twee nummers Extinction Event en On We Sail laat Forming The Void bij vlagen rechttoe rechtaan-sludge horen. Maar tussen de stampende gitaarriffs door verraadt de groep al dat het hier niet bij blijft. Met Arcane Mystic en Transcient is het pas echt smullen. Het zijn buitengewone, sfeervolle songs, waarin vooral het gitaarspel van James Marshall en Shadi Omar Al-Khansa in positieve zin opvalt. Bijvoorbeeld in Ark Debris en Shrine, waarin het gitaarwerk een mysterieus Midden-Oosten-tintje krijgt. Het gitaarspel klinkt soms ook heerlijk duister en onheilspellend, waarbij de speelstijl doet denken aan Jerry Cantrell (Alice In Chains).

Het is een verademing dat Forming The Void met James Marshall een prima zanger heeft. Dat is niet vanzelfsprekend in dit genre. Vooral zijn cleane vocalen mogen er zijn. Ook daar heeft hij iets weg van Cantrell. Het is tekenend voor deze band. Forming The Void verzorgt zijn muziek tot in de puntjes. Is er dan echt geen kritiek te leveren? Ja, het ruimte-/scifi-thema van deze plaat is vooral in dit genre een behoorlijk uitgekauwd onderwerp. Buiten dat één en al lof voor deze prachtige plaat.

Tracklist:
1. Extinction Event
2. On We Sail
3. Arcane Mystic
4. Transient
5. Arrival
6. Ark Debris
7. Shrine

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 16 augustus 2018

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.