Into The Grave 2026
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 27-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Agulló (Hapax) - 46
  • Charlie Benante (Anthrax) - 63
  • Danyell Stampe (Slymenstra Hymen) (Gwar) - 58
  • Frank Schilperoort (Devious) - 43
  • Georg "Sir G." Lenhardt (Die Apokalyptischen Reiter) - 45
  • Gilles Moinet (The Old Dead Tree) - 49
  • Ivar Bjørnson (Enslaved) - 48
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience)† - 83
  • João Rodrigues (Oratory) - 47
  • Kathryn Bigelow (regisseur) - 74
  • Kjetil Manheim (Mayhem) - 57
  • Manni Schmidt (Grave Digger) - 61
  • Mike Bordin (Faith No More) - 63
  • Shane Embury (Napalm Death) - 58
  • Tim Yeung (Hate Eternal) - 47
Review

Harlott - Extinction
Jaar van release: 2017
Label: Metal Blade Records
Harlott - Extinction
Deze jonge speedthrashers uit Australië zijn duidelijk goed bezig. Hun tweede album Proliferation werd, na een release in eigen beheer, heruitgegeven door het befaamde Metal Blade Records. Zo ook hun derde album, Extinction, dat net zo bomvol staat met speed en thrash metal als de voorganger. Invloeden van bands als Exodus, Slayer, Nuclear Assault en Onslaught zijn ook hier duidelijk aanwezig, maar dat is natuurlijk geen probleem.

Op Proliferation staan genoeg sterke nummers om de gemiddelde thrasher even bezig te houden, maar je hoort veel onuitgewerkte potentie en dat gevoel krijg je met Exinction weer. Desondanks begint het titel- en openingsnummer goed en dondert deze lekker door. De volgende tracks First World Solutions en The Penitent zijn lekkere, strakke en catchy speedmetalnummers met een duidelijk eigen geluid. Maar vanaf No Past heb je het eigenlijk wel gehoord. De snelle drums en schreeuwende stem veranderen amper en de gitaarpartijen verschillen niet genoeg van elkaar om de nummers te redden. Het album wordt repetitief en verandert in een soort brij.

Violent Conspirator probeert deze tendens te doorbreken, maar dit lukt bij de volgende track And Darkness Brings The Light pas echt. Het zeer melodieuze liedje blijft lang hangen en de solo houdt de aandacht erbij. Ook zingt de zanger wat meer, waardoor een mooi contrast ontstaat met de voorgaande nummers. Wanneer je de aandacht weer bij het album hebt gekregen, is deze ook weer bijna afgelopen. Final Weapon is lekker agressief en met Epitaph eindigt het album met een fijne gitaarsolo.

Extinction maakt duidelijk dat Metal Blade Records geen fout heeft gemaakt toen het label deze Australiërs tekenden. Harlott heeft duidelijk potentie, maar het is de band nog niet gelukt dat compleet op cd te laten horen. Als ze meer nummers als And Darkness Brings The Light, First World Solutions en The Penitent schrijven in plaats van inwisselbare nummers die je zo weer vergeet, kunnen deze jongens nog ergens komen.

Tracklist:
1. Extinction
2. First World Solutions
3. The Penitent
4. Whore
5. No Past
6. Conflict Revelation
7. Better Off Dead
8. Violent Conspirator
9. And Darkness Brings The Light
10. Final Weapon
11. Parasite
12. Epitaph

Score: 68 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 2 juli 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.