Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ade Jackson (My Dying Bride) - 56
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 53
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 117
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 53
  • Brad Delp (Boston)† - 75
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 63
  • David Sanchez (Havok) - 38
  • David Thoener (producent) - 72
  • John Wetton (Asia)† - 77
  • Kristian Larsen (Manticora) - 51
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 50
  • Toni Paananen (Malpractice) - 52
Review

Pripjat - Chain Reaction
Jaar van release: 2018
Label: NoiseArt Records

Pripjat - Chain Reaction

Chain Reaction is het tweede album van de thrashmetalband Pripjat uit Keulen. De stijl van deze heren gaat terug naar het begin van de jaren tachtig, toen punk evolueerde in thrash en speed metal. Metal is bij uitstek een genre waar de teksten nog aanzetten tot nadenken, maar zelden wordt protest nog met zoveel overtuiging gebracht als door Pripjat. De band heeft sinds het debuutalbum Sons Of Tschernobyl (2014) een enorme groei doorgemaakt wat betreft songwriting en sound, maar het vuur van protest is gelukkig niet gedoofd.

Pripjat is een spookstad in de Oekraïense oblast Kiev, vlak bij de grens met Wit-Rusland. De stad (toen nog in de Sovjet-Unie) werd volledig ontruimd na de kernramp van Tsjernobyl in 1986. In de verlaten stad was het personeel van de nucleaire installatie gehuisvest. Foto’s van het pretpark in Pripjat (de schommels en de botsauto's) staan mij nog helder voor de geest. Op het debuutalbum vormt de ramp het centrale thema. Deels geldt dat ook voor de nieuweling, zoals bijvoorbeeld de afsluiter Returnless. De inwoners van Pripjat sliepen op het moment van de ramp en kregen pas de volgende dag het bevel te evacueren. Het vertrek zou slechts van korte duur zijn. Halverwege vormt het instrumentale 28.04. (de dag na de evacuatie) een fraai rustpunt op de plaat.

De bandnaam en de relatie met de kernramp (zelfs de releasedatum is geen toeval) komen niet uit de lucht vallen. Zanger/gitarist Kirill Gromada (ex-Hate Seven) en gitarist Eugen Lyubavskyy zijn geboren in Oekraïne en het land is ook de laatste jaren weer in het nieuws. Op Chain Reaction hebben de teksten dan ook niet alleen betrekking op de ramp in Tsjernobyl. Kirill en Eugen hebben de ontwikkelingen die twee jaar geleden plaatsvonden in de stad van hun jeugd op de voet gevolgd en hun afschuw over de mislukte revolutie verwerkt in Kiev Burns! De tekst is persoonlijk en het nummer is met lyricvideo te bekijken op YouTube. Niet alleen de politiek moet het ontgelden. Ook religie ligt onder vuur. The Seed vertelt het verhaal van iemand die slachtoffer is van een religieus gemotiveerde verkrachting.

De thrash van Pripjat doet vooral denken aan Kreator, Sodom en Slayer. Ten opzichte van het debuut zijn de nummers vooral complexer geworden. De goede balans tussen razendsnelle passages en meer ruimte voor melodie komt vooral goed naar voren in de titeltrack, die met ruim zes minuten van begin tot eind weet te boeien. Het tempo ligt in Returnless zelfs laag naar maatstaven van Pripjat. De nummers doen nauwelijks voor elkaar onder, waardoor het lastig is een hoogtepunt op de plaat te noemen. Frontman Kirill nam zelf de opnames, de mix en de mastering voor rekening en verdient een compliment voor het resultaat. De rauwe sound past perfect bij het “pissed off”-karakter van Pripjat, net als de vocalen van Kirill. Chain Reaction is een must voor liefhebbers van ouderwetse, rauwe thrash.

Tracklist:
1. Just A Head
2. Take The Law
3. The Seed
4. Bowed, Yet Unbroken
5. Kiev Burns!
6. 28.04.
7. Brick By Brick
8. Survival Of The Sickest
9. Chain Reaction
10. Returnless

Score: 85 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 25 mei 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.