Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Black Wizard - Livin' Oblivion
Jaar van release: 2018
Label: Listenable Records

Black Wizard - Livin' Oblivion

Het is inmiddels geen geheim meer dat Vancouver flink wat gave stoner-/heavyrockbands herbergt. Een van de groepen uit die bloeiende scene is Black Wizard. Met zijn zelfgetitelde debuutplaat schiet de groep in 2010 goed uit de startblokken. De daarop volgende albums Young Wisdom (2013) en The Waste (2016) zijn wisselvalliger. Aan de nieuwste langspeler Livin' Oblivion hebben de Canadezen naar eigen zeggen keihard gewerkt.

Dat het maken van deze plaat flink wat bloed, zweet en tranen gekost heeft, komt tijdens het beluisteren goed naar voren. Livin’ Oblivion blijkt namelijk een heerlijke totaalplaat te zijn. Soms is het moeilijk te bepalen waarom een plaat wel of niet klikt bij een luisteraar. Het heeft vaak met smaak te maken, maar soms ligt het ook puur aan de kwaliteit van de composities. Wat dat laatste betreft heeft Black Wizard het begrepen. Alle negen songs van Livin’ Oblivion zitten goed in elkaar zonder dat de groep echt revolutionaire nieuwe dingen doet. De band klinkt fel, gedreven en getergd. Dit komt duidelijk naar voren in de overtuigende songs.

Wat opvalt, is dat de songs meer een traditioneel heavymetalgeluid laten horen en dat het stoner-element wat op de achtergrond blijft. Met Feast Or Famine en Portraits heeft het album twee absolute krakers in de gelederen. In deze twee heerlijke, opgefokt klinkende songs gaat het tempo flink omhoog en wordt er stevig gethrasht. Ook in de midtempo-nummers James Wolfe, Poisoned Again, Eternal Illusion en de titeltrack maakt Black Wizard indruk. Met de smakelijke gitaarleads, het verbeten werk van de ritmesectie en de fanatieke vocalen houdt Black Wizard ook deze tragere songs boeiend.

Livin’ Oblivion is een uitstekend en compleet album. Black Wizard heeft zich op meerdere vlakken verbeterd ten opzichte van zijn vorige releases. Het is mooi om te horen hoe de groep zich muzikaal gerevancheerd heeft. Een diepe buiging voor deze Canadezen is dan ook zeker op zijn plek!

Tracklist:
1. Two Of These Nights
2. Feast Or Famine
3. James Wolfe
4. Livin Oblivion
5. Cascadia
6. Portraits
7. Poisoned Again
8. Heavy Love
9. Eternal Illusion

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 18 februari 2018

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.