Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
    10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benjamin Voiseux (Dreamlost) - 44
  • Bono (U2) - 66
  • Danny Carey (Tool) - 65
  • Donovan - 80
  • Egan O'Rourke (Daylight Dies) - 47
  • Joonas Jope Koto (To/Die/For) - 52
  • Luis Barros (Tarantula) - 58
  • Manu Liira (Paganus) - 43
  • Richard Patrick (Filter) - 58
  • Roberto Messina (Alkemyst) - 49
  • Walter Hoeijmakers (Roadburn-festival) - 61

Vandaag overleden:
  • David Wayne (Metal Church) - 2005
Review

Anthenora - The Last Command
Jaar van release: 2004
Label: Locomotive Music
Anthenora - The Last Command
Als niemand minder dan meesterdrummer Nicko McBrain [van de Heideroosjes, duh...] je tot drie keer toe meevraagt op tour dan moet er wel iets bijzonders met je aan de hand zijn als band. Dat redeneerden de hoge heren bij Locomotive tenminste en tekenden zonder aarzelen het Italiaanse Anthenora, dat al sinds 1990 bijna vruchteloos bezig is. De laatste paar jaren groeiden ze wel uit als een van de grotere Iron Maiden-coverbands, met het eigen materiaal wilde het niet echt vlotten. En dat is jammer.

Hun debuut "The Last Command" mag er namelijk best zijn. Melodieuze Heavy Metal met een duidelijke link naar het verleden (zowel van de band als in het algemeen). Een tiental nummers die genoeg variatie bieden en de meerderheid Heavy Metal fans lang genoeg wakker houdt om de aandacht vast te houden. Ik kan me echter niet voorstellen dat de band zoveel succes had als Maiden-coverband, daarvoor is de zang van Luigi "Gigi" Bonansea te ver verwijderd van Dickinson's karakeristieke stemgeluid. Gigi probeert een geforceerd klinkend ruige stem op te zetten, alsof hij bang is zich niet te kunnen redden in de hogere regionen. Beetje jammer. Zowel de productie als het songmateriaal verdienen een pluimpje, er wordt genoeg gespeeld met ideeën om de diversiteit te bewaren.

Het artwork bezorgt me een beetje een nostalgisch gevoel. Visioenen van nachten doorhalen achter een 386 met daarop oude Point 'n Click-adventures als Beneath A Steel Sky en uren spenderen aan Dune, de eerste Real Time Strategy-game, komen boven bij het zien van zoveel futuristisch geweld. En lijkt die trooper rechts op de voorgrond niet verdacht veel op de "Somewhere In Time"-Eddie (waar hij overigens niet voor onderdoet)? Hulde aan die anonieme potloodtovenaar!

Tracklist:
1. The Last Command
2. Operation Sea Lion
3. Prophet Of Sorrow
4. Dark Alliance
5. Hunter
6. General K
7. Foreteller
8. The Legion
9. Machines Of War
10. The Fortress

Score: 77 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 20 maart 2004

Meer Anthenora:

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.