Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
Geen concerten bekend voor 01-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • D'Arcy Wretzky (The Smashing Pumpkins) - 58
  • Laura Levine (fotograaf) - 68
  • Sergei Vlassov (Celestial Crown) - 46

Vandaag overleden:
  • Jill Sobule - 2025
  • Tom Sedotschenko (Evereve) - 1999
Review

Orden Ogan - Gunmen
Jaar van release: 2017
Label: AFM Records

Orden Ogan - Gunmen

Het gaat goed met Orden Ogan. Nadat Ravenhead in 2015 al goed verkocht met een nummer zestien-notering in de Duitse albumcharts blijkt het laatste wapenfeit Gunmen zelfs nummer acht te halen. Dit is vanzelfsprekend niet gek, aangezien ik de band ook al meerdere malen heb genoemd als de troonopvolger van acts als Blind Guardian, Gamma Ray en Running Wild. Grootse melodieën ondersteund met speedmetalriffs en epische koren doen het immers goed bij onze oosterburen en ook zeker bij mij.

Na de ijsvlaktes van To The End en de zompige moerassen van Ravenhead is de band richting de prairie vertrokken. Ondanks het feit dat Orden Ogan nog steeds onmiskenbare Duitse power metal maakt, komt op Gunmen alsnog bij vlagen een lekker westers sfeertje in de thematiek en gitaarmelodieën terug. Sterke meezingers zijn gelukkig weer volop aanwezig, want het machtige Gunman en eveneens ijzersterke en hartverscheurende Fields Of Sorrow horen wat mij betreft nu al bij de beste nummers die de band tot nu toe heeft gereleased. Ook het aan Running Wild-herinnerende Vampire In Ghost Town en de afsluitende epic Finis Coronat Opus zijn klassemateriaal te noemen.

Eerlijkheid gebiedt mij wel te zeggen dat de band op dit album wat mij betreft net iets te ver gaat qua bombast. Nummers als Forlorn And Forsaken, Ashen Rain en Down Here (Wanted: Dead Or Alive) zijn geenszins slecht te noemen, maar op de een of andere manier klinken de met koorzang doordrenkte refreinen hier vrij gezapig en kitscherig. Dat is jammer, aangezien de songs zo toch wat 'power' verliezen. Het is geen onoverkomelijk probleem, maar na twee uitstekende voorgangers is het toch jammer om te constateren dat de band hier af en toe net te ver doorslaat met zijn trucje.

Gunmen bevat niet het opzwepende enthousiasme van To The End of de grandeur van Ravenhead, maar mag desalniettemin absoluut gehoord worden. Vooral het soleerwerk is van erg hoog niveau, de songs zijn stuk voor stuk zeer aanstekelijk en ondanks de eerder genoemde minpunten blijft die melancholische koorzang tegelijkertijd toch ook het grootste aantrekkingspunt van de band. Het feit dat dit album als kleine tegenvaller alsnog deze score krijgt, heeft dan ook vooral te maken met het feit dat de band op het moment in dit genre nog steeds een van de sterkste spelers is.

Tracklist:
1. Gunman
2. Fields Of Sorrow
3. Forlorn And Forsaken
4. Vampire In Ghost Town
5. Come With Me To The Other Side
6. The Face Of Silence
7. Ashen Rain
8. Down Here (Wanted: Dead Or Alive)
9. One Last Chance
10. Finis Coronat Opus

Score: 80 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 16 oktober 2017

Meer Orden Ogan:

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.