Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Schrader (Mortal Decay) - 39
  • Bret Michaels (Poison) - 63
  • Dee Snider (Twisted Sister) - 71
  • Dieter Bernert (Brainstorm) - 57
  • Joe Hahn (Linkin Park) - 49
  • John Tardy (Obituary) - 58
  • Jon Schaffer (Iced Earth) - 58
  • Matti K. (Withering) - 38
  • Nellee Hooper (producent) - 63
  • Phil Lesh (Grateful Dead)† - 86
  • Piotr Grudziński (Riverside)† - 51
  • Ry Cooder - 79
  • Steve Lillywhite (producent) - 71
  • Tatiana Shmailyuk (Jinjer) - 39
  • Timo Kotipelto (Stratovarius) - 57

Vandaag overleden:
  • Les Binks (Judas Priest) - 2025
  • Scott Asheton (The Stooges) - 2014
Review

The Haunted - Strength In Numbers
Jaar van release: 2017
Label: Century Media Records

The Haunted - Strength In Numbers

Diversiteit en experimenteren staan hoog in het vaandel bij The Haunted. Dat dit niet altijd goed uitpakt, bewijst Unseen (2011). Zelfs de meest loyale, open-minded fan zal dat met mij eens zijn. Dat zag de band zelf ook in, want Exit Wounds (2014) bevat weinig fratsen. Frontman Marco Aro (ex-Face Down, ex-The Resistance) en drummer Adrian Erlandsson (At The Gates, ex-Paradise Lost) kwamen terug en Ola Englund (Feared, ex-Six Feet Under) werd als nieuwe gitarist binnengehaald. Met Strength In Numbers vervolgt The Haunted deze nieuw ingeslagen weg.

Hoewel Exit Wounds tot de betere platen uit de discografie behoort, was ik nog niet helemaal overtuigd. Met uitzondering van zijn vocale prestaties op Unseen was ik enthousiaster over Peter Dolving als frontman. De muziek bevat voldoende agressie, maar het venijn laat het soms afweten. Hier is de nodige aandacht aan besteed op Strength In Numbers. Ola Englund heeft een grotere rol gekregen in de songwriting en producer Russ Russel (Napalm Death, Dimmu Borgir) is bereid gevonden om te zorgen voor de agressieve sound waar The Haunted naar zocht.

Brute Force is de perfecte opener, voorafgegaan door het instrumentale opwarmertje Fill The Darkness With Black. Dat The Haunted er ditmaal wel in geslaagd is de brute kracht uit alle poriën te laten komen, mag duidelijk zijn. Spark en Preachers Of Death verschenen eerder al op YouTube. In laatstgenoemde contrasteren de vocalen van Marco mooi met de At The Gates-achtige melodie in de refreinen en stijgt mijn waardering voor zijn stemgeluid. Iedere track heeft wel iets wat een bijdrage levert aan het luisterplezier, zoals de tempowisselingen in The Fall. Kers op de taart is het furieuze Tigthen The Noose, maar ook de groovende afsluiter Monuments is een aanrader.

De extra tijd die genomen is om Strength In Numbers tot een succes te maken, heeft geloond. Er is een goede balans gevonden tussen melodie en agressie, verpakt in catchy tracks die ook na meerdere luisterbeurten blijven boeien. De plaat is steviger dan Exit Wounds, maar bevat tegelijkertijd de diversiteit waarmee The Haunted altijd een brede groep fans heeft weten te bereiken.

Tracklist:
1. Fill The Darkness With Black
2. Brute Force
3. Spark
4. Preachers Of Death
5. Strength In Numbers
6. Tighten The Noose
7. This Is The End
8. The Fall
9. Means To An End
10. Monuments

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 7 september 2017

Meer The Haunted:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.