Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 05-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Holland (Judas Priest)† - 78
  • Dawn Crosby (Détente)† - 63
  • Fabian "Cem" Kießling (Emergency Gate) - 47
  • Gabriel Hidalgo (Six Magics) - 45
  • Johannes Joseph (Finsterforst) - 41
  • John Congleton (The Paper Chase) - 49
  • Mattias Ljung (Hearse) - 54
  • Mike McCready (Pearl Jam) - 60
  • Peter Grant (manager)† - 91
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned)† - 55
  • Watanabe Miyako (Lovebites) - 36

Vandaag overleden:
  • Cozy Powell (Rainbow) - 1998
  • Jason McCash (The Gates Of Slumber) - 2014
  • Jim Marshall (Marshall-versterkers) - 2012
  • Kurt Cobain (Nirvana) - 1994
  • Layne Staley (Alice In Chains) - 2002
  • Mark "St. John" Norton (Kiss) - 2007
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra) - 2017
Review

Toxik - Breaking Class
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Toxik - Breaking Class
Het is mooi dat Toxik zo nu en dan weer eens opduikt op de podia. World Circus en Think This blijven wat mij betreft twee onbetwiste klassiekers voor liefhebbers van technische thrash metal. Albums die ondanks de ietwat gedateerde producties niets aan kracht hebben ingeboet. De cd's verschenen een jaar of tien geleden opnieuw en het succes van die heruitgaven was reden genoeg voor snarenplukker Josh Christian om zijn instrument uit de mottenballen te halen. Allereerst met oorspronkelijk zanger Mike Sanders, maar die is er nu niet langer bij. Net als in de jaren tachtig vervangt Charles Sabin hem, de man die Think This van fraaie vocalen voorzag.

Dat Sabin in de groep zit, is geen slechte zaak. Hoewel Sanders zeker live een stuk gevarieerder zingt dan op het nogal ongenuanceerd ingeschreeuwde World Circus is zijn opvolger simpelweg een begaafdere zanger. Melodieuzer vooral. Al moest ik even goed luisteren toen ik de drie nummers van dit korte plaatje voor het eerst hoorde. Sabin zingt uitstekend, maar klinkt niet exact hetzelfde als vroeger. Laten we het op volwassener houden. Toxik zelf klinkt eveneens wat moderner. Niet alleen de productie zorgt daarvoor overigens. De riffs zijn wat gestroomlijnder en Christian en kornuiten nemen wat minder zijsprongetjes dan in de jaren tachtig. Niet erg, want dat de band technisch goed onderlegd is, weten we wel. De mannen hoeven zich niet meer te bewijzen.

Niet dat Breaking Class simpele kost is. Het technisch vernuft is simpelweg beter in de nummers verwerkt. Opener Stand Up komt bijvoorbeeld best rechttoe-rechtaan over, maar wie beter luistert, hoort al gauw de listige temposprongetjes en inventieve gitaarpartijtjes. Net zo knap doch vooral subtieler. Dat Christian zijn streken beslist niet verleerd is, blijkt wel uit afsluiter Psyop, mijns inziens het prijsnummer van dit schijfje. Met name de typische, huilende gitaarsolo doet sterk denken aan die tranentrekkend mooie, bijna Pink Floyd-achtige solo van Shotgun Logic.

Deze mini smaakt eerlijk gezegd naar meer. Ik hoop alleen wel dat Toxik nu doorzet. Er zijn immers genoeg reünies na één album gestrand (Forbidden) of min of meer op pauze gezet (Heathen). Voldoende reden voor deze club om er volledig voor te gaan, want ondanks leuke albums van een band als Vektor is er zat ruimte aan de progressieve zijde van het thrashgenre. Zou toch leuk zijn als Toxik daar een graantje van weet mee te pikken. Aan deze leuke release ligt het alvast niet.

Tracklist:
1. Stand Up
2. Breaking Class
3. Psyop

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 augustus 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.