Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Arduini/Balich - Dawn Of Ages
Jaar van release: 2017
Label: Cruz Del Sur Music
Arduini/Balich - Dawn Of Ages
Brian Balich en Victor Arduini op één plaat. Wauw! De jongere metalhead zal zich wellicht even achter de oren krabben en afvragen wie deze twee heren zijn. Arduini is een kampioen van de progressieve metal. Hij stond aan de wieg van het legendarische Fates Warning, maar verliet de band voordat deze doorbrak. Brian (Butch) Balich zong ooit voor semi-doomlegende Penance en voert momenteel niet onverdienstelijk de band Argus aan. Dit toch licht onwaarschijnlijke duo kruiste elkaars pad en blijkbaar klikte het goed genoeg, want Dawn Of Ages is het resultaat.

Het zal niemand verbazen dat Arduini en Balich hun krachten gebundeld hebben. Dawn Of Ages klinkt dus wat progressief en de muziek is inderdaad duister. Zo klinkt het alsof het helemaal niet bijzonder is, maar beide persoonlijkheden komen goed tot hun recht. Vier van de zes songs klokken boven de tien minuten en vormen zodoende een handvol heerlijke, muzikale reizen vol heerlijk soleerwerk en de lekker dreunende zang van Balich. De dreigende sfeer wordt sterk opgebouwd in The Fallen en het mag duidelijk zijn dat de muziek episch gaat worden.

De grote smaakmaker van Dawn Of Ages is zonder enige twijfel Victor Arduini. Deze gitaarvirtuoos is het trucje niet verleerd sinds hij ruim dertig jaar geleden Fates Warning verliet. Hij heeft het grootste aandeel in de sfeer en schudt vele prachtige solo’s uit de mouw. De manier waarop Into Exile opgebouwd is, is fenomenaal. Ondanks alle verschillende stukken zit er een duidelijke lijn in. Brian Balich maakt met zijn bulderende stem het dystopische plaatje compleet. Het probleem van dit album is misschien wel dat het te lang duurt. Balich brengt nauwelijks variatie aan in zijn zangpartijen, waardoor zijn stem nog wel eens wil vervelen.

Dawn Of Ages is een prachtig album geworden, waarop melodieuze eighties prog ijzersterk samensmelt met doom. De songs steken goed in elkaar en kopers van het vinyl krijgen er nog drie bonussongs bij in de vorm van covers. Vooral de keuze voor After All (The Dead) van Black Sabbath valt op. Zo vaak worden de songs van Dehumanizer niet gespeeld. De cover van Uriah Heep is eveneens een mooie ode. Deze samenwerking mag gerust een vervolg krijgen!

Tracklist:
1. The Fallen
2. Forever Fade
3. Into Exile
4. The Wraith
5. Beyond The Barricade
6. The Gates Of Acheron
7. Sunrise (Uriah Heep-cover)
8. Wolf Of Velvet Fortune (Beau Brummels-cover)
9. After All (The Dead) (Black Sabbath-cover)

Score: 84 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 16 juni 2017

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.