Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Concertreview

Mastodon, Big Business en Krokodil
Op 4 december 2014 in Paard Van Troje, Den Haag
Tekst door Wouter
Foto's door Wouter

Mastodon doet het zoals altijd goed. Of de band nou een album te promoten heeft of zoals vanavond gewoon nog een keertje Nederland aandoet, de progressieve sludge gaat er altijd in als Ketellapper. Het Haagse poppodium Paard Van Troje is dan ook strak uitverkocht en nog voordat de zaal opengaat, staat er een megarij voor de ingang. Om de avond in te leiden, hebben de Amerikanen twee bands meegenomen: Big Business en Krokodil.

Krokodil mag dan een grote hype zijn met de nieuwe Slipknotbassist Alessandro Venturella in de gelederen, het gaat nog altijd om de muziek. Muzikaal tappen ze ook uit het stonersludge-vaatje maar klinken dieper en bruter dan Mastodon. Visueel moet de band het vooral van zanger Simon Wright hebben. Ondanks dat de andere bandleden afkomstig zijn van bands als Slipknot, Hexes en Sikth, krijgt hij de meeste aandacht. Ook zorgt hij voor de meeste agressie. De energieke brulaap voorziet de sludgy hardrock van brute grunts en vocals. Een aardige opener, al zou je van een band met een dergelijke line-up wellicht wat meer verwachten.

Krokodil @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

Krokodil @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

De tweede band van vanavond, Big Business, biedt het oog iets wonderlijks. De band bestaat namelijk slechts uit twee man. En vanavond bewijzen zij dat je ook zonder laptop of andere irritante, overmatig aanwezige backing tracks met zijn tweeën brute muziek kan maken. Door de zee aan ruimte die de band op het podium ter beschikking heeft, zit drummer Coady Willis vooraan op het podium met bassist Jared Warren rechts van hem. Daar waar Warren een redelijk timide stage perfomance tentoonspreidt, slaat Willis zijn stokken zo hard op de pannen dat er, tot hilariteit van het publiek, zelfs één door de lucht door vliegt. De stonersludge doet met regelmaat aan een wat opgefokte versie van The Melvins denken. Niet gek ook, gezien beide muzikanten ook in The Melvins spelen. De band krijgt de handen van de bezoekers op elkaar en er mag dan ook gesproken worden van een geslaagd optreden.

Big Business @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

Big Business @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

Maar dan is het toch echt de beurt aan Mastodon. Er wordt afgetrapt met opener van laatsteling Once More 'Round The Sun: Tread Lightly en het publiek is gelijk razend enthousiast. Vervolgens wordt gelijk de titelsong van diezelfde plaat ingezet. Maar, de moeilijke blikken van bassist/zanger Troy Sanders ten spijt, lijkt de band een beetje op de automatische piloot te spelen. Dat levert bij Mastodon dan gelukkig niet gelijk een zouteloos optreden op. In tegendeel, nummers als Oblivion blijven steen- en steengoed. Maar als dan ook vijf van de eerste zeven nummers van het nieuwste album zijn, maak je het je publiek niet al te makkelijk.

Mastodon @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

Als dan 'ouwegies' in de vorm van Aqua Dementia (Leviathan, 2004) en Ol'e Nessie (Remission, 2002) op volle kracht de zaal ingeslingerd worden, is er geen houden meer aan. Er wordt gemosht, geheadbangd en natuurlijk meegeschreeuwd. Helaas moet ondergetekende een paar nummers daarna alweer afhaken. Getuige de drukte in de hal zijn er meer mensen die het voor gezien (moeten) houden, al dan niet vanwege verbindingen met het openbaar vervoer.

Mastodon @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

En dat is jammer gezien het optreden eigenlijk dan pas echt los komt. Het venijn zit hem in de staart, met klassiekers als Blood And Thunder en Black Tongue. Desalniettemin was het een geslaagd avondje progsludge.

Mastodon @ Paard Van Troje, Den Haag, 04-12-2014

Meer foto's op www.basementonline.nl

Setlist Mastodon:
1. Tread Lightly
2. Once More 'Round The Sun
3. Blasteroid
4. Oblivion
5. The Motherload
6. Chimes At Midnight
7. High Road
8. Aqua Dementia
9. Ol'e Nessie
10. Halloween
11. Aunt Lisa
12. Divinations
13. Bladecatcher
14. Black Tongue
15. Ember City
16. Megalodon
17. Crystal Skull
18. Blood And Thunder

Reactie van Likkoekje op 12-12-2014 om 15:48u


Toffe review, maar er staan wel wat slordigheden, taal- en schrijffouten in.

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.