Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
Geen concerten bekend voor 06-10-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Axel Mackenrott (Masterplan) - 57
  • Claudio Diprima (Thy Majestie) - 53
  • Dean Fertita (Queens Of The Stone Age) - 56
  • Fernando Scarcella (Rata Blanca) - 51
  • Mick Mashbir (Alice Cooper) - 78
  • Nibbs Carter (Saxon) - 60
  • Pat (Gurd) - 49
  • Roger Waters (Pink Floyd) - 83
  • Scott Travis (Judas Priest) - 65

Vandaag overleden:
  • Agyl (Scald) - 1997
  • Dave Sherman (Spirit Caravan) - 2022
  • Elin Overskott (Dismal Euphony) - 2004
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones) - 1994
  • Rick Davies (Supertramp) - 2025
Concertreview

Dio
Op 6 oktober 2005 in Effenaar, Eindhoven
Tekst door Thijs
Dio in de nieuwe Effenaar, een heuse gewaarwording, vooral ook omdat er dit keer een unieke set werd gespeeld. De volledige Holy Diver cd + een "best of ronnie james Dio" met Dio, Rainbow en Black Sabbath nummers.

Had ik het 3 jaar geleden gezegd dat Dio in de Effenaar zou staan, dan had niemand mij geloofd, want waar voorheen de artiesten doorgaans kozen voor de 013 in Tilburg, komen ze nu vaker in Eindhoven, en waarom eigenlijk ook niet? De grote zaal heeft nogal wat overeenkomsten met de 013 en (helaas) ook de uitstraling er van. De oude Effenaar was wat knusser, maar daar kon dan weer geen 1200 man in, en de bereikbaarheid van de bar (niet onbelangrijk in metalland) was doorgaans ook een crime. Tel hierbij op dat vaasjes 1,90 kosten en netjes in een glazen glas zitten en we hebben een nieuwe koning concertzaal in Brabant ;).

Maar goed, daar gaat het nu natuurlijk niet om.

Wegens omstandigheden (oa. het oh zo geweldige openbaar vervoer...) kwam ik rond 21:00 de zaal binnen, maar niet voordat ik mijn fototoestel had afgestaan, omdat het management van Dio niet wilde dat er foto's gemaakt werden... Een geluk dat Karlijn er al wel op tijd was en mij zodoende kon inlichten wat ik allemaal gemist had. Het bleek dat het concert om 20:45 was begonnen en ik 3 nummers en de video van "Holy Diver" had gemist, die ongeveer het niveau "Iron Maiden clips uit de jaren '80" haalde. Enfin, terwijl ik de zaal binnenliep, was de band bezig met "Stand up and shout" te spelen. Het viel mij op dat de podiumpresentatie van Dio+band behoorlijk in orde was. Rudy Sarzo (Bassist) stuiterde over het podium en was niet vies van een paar "posertrucjes". Helaas kwam er weinig actie vanaf Doug Aldrich (gitarist), maar dat kon ook komen omdat hij pas sinds 3 oktober de vervanger is van de ziek geworden Craig Goldy. Het geluid was echter wel dik in orde.

Na "Stand up and shout" kwam "Holy Diver" en de reactie uit de zaal was uiteraard te verwachten. Dio zelf was deze avond overigens bijzonder goed bij stem! "Gypsy" volgde, om vervolgens een 10 minuten durende drumsolo voor onze kiezen te krijgen. Simon Wright liet even zien dat hij er nog steeds het merendeel van de metaldrummers naar huis speelt. Toen volgde "Caught in the middle", om door te gaan in het wat rustigere "Don't talk to strangers". Doug Aldrich begon ook wat meer los te komen, wat de podiumpresentatie erg veel goed deed.

Na "Shame on the night" was er tijd voor de gitaarsolo en dit monde uit in 1 grote "jam" van de band. Leuk om dat ook eens mee te maken. Ronnie kwam het podium op en "Holy Diver" werd voor de 2e keer ingezet. Ze weten in ieder geval wel hoe ze het publiek moeten bespelen. Daarna kwam nog "Gates of Babylon" en de band sloot af met "Heaven and Hell", om daarna uitgebreid te buigen voor het publiek en daarna van het podium af te gaan.

Uiteraard werd er geschreeuwd om meer, en we werden getrakteerd op de nummers "Man on the silver mountain" en "Long live rock and Roll". Band bedankte het publiek nogmaals, en ging weer van het podium af om terug te komen met de afsluiters "The last in Line" en "We Rock". De energie zat nog steeds in de band en ik kan niet anders zeggen dan dat Dio gelijk heeft met "We Rock", want dat doen ze nog steeds!

Setlist:
Tarot woman
Sign of the southern cross
One night in the city
(video Holy Diver)
Stand up and shout
Holy diver
Gypsy
(drum solo)
Caught in the middle
Don't talk to strangers
Straight through the heart
Invisible
Rainbow in the dark
Shame on the night
(gitaar solo)
Holy diver
Gates of Babylon
Heaven and hell

Encores:
Man on the silver mountain
Long live Rock and roll
The last in line
We rock

Bibelot, Dordrecht

Reactie van frank op 07-11-2005 om 15:48u


ja heb die man nooit live gezien wordt eens tijd haha

Reactie van Annemieke op 24-01-2006 om 22:49u


Dat Doug Aldrich in jou ogen wat weinig actie vertoonde, kwam inderdaad omdat hij Craig verving. Dit was namelijk weer zijn eerste show met Dio. Binnen een paar dagen tijd heeft hij de hele show in moeten studeren. Gezien deze omstandigheden vond ik dat hij een TOP prestatie neer zette!

Zoeken
    3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.