Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 augustus:
  • Magoria
  • Roosendaal Open Air
  • Walg en Griis
  • 30 augustus:
  • Deadsquad, Jasad en Death Vomit
  • 1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
Geen concerten bekend voor 29-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Berend Dubbe (Bettie Serveert) - 65
  • Chris Gorman (Belly) - 59
  • Danny Schuler (Biohazard) - 57
  • Jamie Cavanagh (Anathema) - 53
  • Michael Gilbert (Flotsam And Jetsam) - 58
  • Michael Jackson† - 68
  • Mick Harvey (Nick Cave And The Bad Seeds) - 68
  • Tony MacAlpine (Planet X) - 66
  • Vincent Cavanagh (Anathema) - 53
  • Wolfgang Dziony (Scorpions) - 77
Concertreview

Hypocrisy, Septicflesh en The Agonist
Op 1 oktober 2022 in Metropool, Enschede
Tekst door Hugo
Foto's door Hugo
Met een nieuwe plaat onder de arm reist Hypocrisy dit najaar anderhalve maand door Europa. Op de Worship 2022-tour neemt de Zweedse melodeathformatie drie andere bands mee uit de Nuclear Blast-stal: Horizon Ignited, The Agonist en Septicflesh. In Nederland is deze package te zien in Eindhoven en Enschede. Vanavond zijn we erbij in Enschede; in Metropool, om precies te zijn.

De avond begint niet helemaal lekker, want door logistieke problemen kom ik pas halverwege het laatste nummer van het optreden van de Finse melodeathgroep Horizon Ignited aan in Metropool. Balen, maar gelukkig voor de band is de zaal al aardig gevuld en is de respons van de wel aanwezige gelukkigen na de laatste noten goed. Het Canadese The Agonist neemt na een rappe podiumombouw het stokje over. De melodeathband opent fel met het stevige In Vertigo. Er zijn aardig wat vooral jongere fans aanwezig die direct uit hun dak gaan. Het duurt even voordat het geluid in de zaal goed staat, maar na Blood As My Guide en Remnants In Time lijkt de ideale mix gevonden. Zangeres Vicky Psarakis staat continu met een brede glimlach op een podiumverhoger, vanwaar ze zowel grunts, screams als cleane zang laat horen. Ze praat en zoekt veel contact met het publiek, maar ondanks het enthousiasme van de band komt het publiek, uitgezonderd enkele fanatieke fans, niet echt los. De laatste twee tracks Immaculate Deception en Days Before The World Wept zijn daarbij aardig complex en lastig te behappen voor diegenen die onbekend zijn met de band. Het is geen slecht optreden van The Agonist, maar de groep lijkt in deze setting niet helemaal goed uit de verf te komen. Het publiek lijkt vooral in de stemming voor meer rechttoe rechtaan death.

Septicflesh doet het wat dat betreft stukken beter. Direct vanaf de opener Pyramid God doet het publiek fanatiek mee. De symfonische deathmetalband staat bekend om zijn fraaie, orkestraal georiënteerde composities. Alhoewel de band in het verleden heeft opgetreden met complete orkesten komt het symfonische element vanavond logischerwijs van een backingtrack. The Vampire From Nazareth en Anubis volgen vroeg in de set en krijgen een prima vertolking. Zanger Spiros ‘Seth’ Antoniou betrekt het publiek continu bij het optreden, al mag hij wel wat meer variatie aanbrengen, want de beste man roept steeds dezelfde dingen zoals: “My friends, let me see those horns” en “when I count to three you/we will destroy”. Echt storend is het niet, maar hierdoor komt het allemaal wel wat routinematig over. Het is gelukkig een smetje, want Septicflesh zet in Enschede gewoon een superstrakke, bombastische show neer met Dark Art en Neuromancer als absolute hoogtepunten in deze fraaie set.

Septic Flesh @ Metropool, Enschede, 1-10-2022

Om kwart voor tien is het de beurt aan headliner Hypocrisy. Vorig jaar verscheen er na acht jaar met Worship eindelijk weer een nieuw studioalbum van deze legendarische Zweedse melodeathgroep. De set wordt vanavond dan ook geopend met de uitstekende, furieuze titeltrack. Direct daarna worden we meteen getrakteerd op de klassieker Fire In The Sky, die fanatiek door het publiek wordt meegezongen. De Zweden hebben veel aandacht besteed aan de podiumpresentatie. Het lichtwerk, de backdrop en de extra attributen op het podium; het ziet er allemaal fantastisch uit.

Dat Reidar "Horgh" Horghagen niet meer bij Hypocrisy achter de drumkit zit, is toch wel even wennen. Maar de sinds april dit jaar aangesloten Henrik Axelsson doet het prima vanavond. En hoewel de haren van Peter Tägtgren inmiddels volledig grijs zijn, heeft zijn stem gelukkig nauwelijks aan kracht ingeleverd. Zowel zijn krijsende screams als diepe grunts komen goed uit de verf vanavond.

Hypocrisy @ Metropool, Enschede, 1-10-2022

Qua setlist is het sowieso genieten voor de Hypocrisy-fans. Van alle veertien albums wordt er minimaal één nummer gespeeld vanavond. De oldschooldeathliefhebbers komen met Mind Corruption, Impotent God en Inferior Devoties aan hun trekken. Maar ook het nieuwere werk komt aan bod. Het duurt niet lang voordat er een pit ontstaat. Tijdens venijnige tracks als Weed Out The Weak, Children Of The Gray en War-Path gaat het publiek flink los om vervolgens weer even op adem te komen tijdens midtempo nummers als The Final Chapter en Fractured Millenium.

Als toegift komt het onvermijdelijke Roswell 1947 voorbij, maar het is vooral de vertolking van Adjusting The Sun die indruk maakt en ervoor zorgt dat het publiek met een voldaan gevoel naar huis gaat.

Setlist The Agonist:
1. In Vertigo
2. Blood As My Guide
3. Remnants In Time
4. The Wake
5. Resurrection
6. Perpetual Notion
7. Orphans
8. Immaculate Deception
9. Days Before The World Wept

Setlist Septicflesh:
1. Pyramid God
2. The Vampire From Nazareth
3. Anubis
4. Martyr
5. Dark Art
6. Hierophant
7. A Desert Throne
8. Neuromancer

Setlist Hypocrisy:
1. Worship
2. Fire In The Sky
3. Mind Corruption
4. Eraser
5. Inferior Devoties
6. Chemical Whore
7. Until The End
8. Don't Judge Me
9. End Of Disclosure
10. Weed Out The Weak
11. Children Of The Gray
12. War-Path
13. The Final Chapter

Toegift:
14. Fractured Millennium
15. Adjusting The Sun
16. The Gathering
17. Roswell 47

Zoeken
    26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.