Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    16 juni:
  • Knocked Loose
  • Possesssed en Sinsaenum
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Young (Status Quo) - 81
  • Darrell Sweet (Nazareth)† - 79
  • Diana Serra (Aghora) - 40
  • J. Aslan (The Birthday Massacre) - 49
  • Krist Novoselic (Nirvana) - 61
  • Robert Fripp (King Crimson) - 80
  • Rune Østerhus (Tristania) - 49
  • Scott Reeder (Kyuss) - 61
  • Sir Christus (Negative) - 47
  • Sonny Sandoval (P.O.D.) - 52
  • Thomas Das Neves (Heavenly) - 44
  • Tony Kakko (Sonata Arctica) - 51

Vandaag overleden:
  • Ronnie James Dio (Rainbow) - 2010
Concertreview

Saga
Op 4 november 2017 in Metropool, Hengelo
Tekst door Jeroen
Zou dit echt de laatste keer zijn? Neemt Saga afscheid na deze tournee? Tijdens het optreden in de Hengelose Metropool hangt er in elk geval totaal geen afscheidsvibe. Hier zijn rasmuzikanten aan het werk die geen moment laten blijken de muziekwereld zat te zijn. De Canadezen nemen een diepe duik in veertig jaar proghistorie.

Saga in Hengelo

Saga is in zekere zin een ietwat vreemde eend in de progbijt. Waar de meeste symfonische rockbands kiezen voor een complexe en vaak technische aanpak, daar doet Saga het al veertig jaar anders. De Canadese groep opteert vrijwel altijd voor het liedje. Een pakkende songstructuur met goede refreinen, soms extreem simpel aangekleed. Als de muziek wel de complexe kant op gaat, heeft dat altijd een functie. Voordeel is dat de muziek live regelmatig meer dan een beetje swingt.

Dat Saga een band met enige humor is, blijkt wel uit het begin van het optreden. Vermomd als de jonge groep Pockets spelen Michael Sadler en co. enkele Sagasongs in een akoestisch jasje. Leuk om liedjes als Images (Chapter 1) en het ondergewaardeerde The Security Of Illusion eens in deze uitgeklede vorm voorbij te horen komen. Toch merk ik na een paar nummers wel dat ik de kenmerkende wisselwerking tussen elektrische gitaar en toetsen mis. De songs blijven weliswaar overeind, maar het speelse gitaarwerk van de tegenwoordig verbazingwekkend veel op Game Of Thrones-acteur Peter Dinklage lijkende Ian Crichton heeft versterkt gewoon meer om het lijf.

Gelukkig bedient Saga de fans na een iets te lange pauze op hun wenken. De band komt op de proppen met een fraaie dwarsdoorsnede van veertig jaar Saga, waarin de succesvolste vroege albums net wat meer aandacht krijgen dan later werk. Niet zo vreemd, want geweldige nummers als Humble Stance, Don't Be Late en On The Loose heeft de band eigenlijk nooit meer te weten overtreffen. Al passen latere tracks als On The Air en Book Of Lies naadloos tussen de klassiekers. De muzikanten spelen strak, ogen vitaal en met name zanger Michael Sadler bewijst dat er na al die jaren nog geen enkel spoortje sleet op zijn stembanden zit. De man pakt er bovendien zo nu en dan de basgitaar of synthesizer bij, zonder dat het vocaal enig effect heeft.

Het publiek bestaat vanavond met name uit mannen van middelbare leeftijd. Veel jonge fans lijkt Saga in het oosten van het land dus niet te hebben. De Metropool zit echter wel goed vol met liefhebbers. De liefhebbers zien deze avond een geweldig optreden dat gekenmerkt wordt door klasse, uitmuntend spel, speelplezier en een uitstekend zaalgeluid. Bezoekers zingen luidkeels mee en gaan met name uit hun dak op de oudste krakers. Reden genoeg voor de Canadezen om tot twee keer toe terug te komen. Het fraaie Compromise vormt een mooi slotakkoord van een fantastisch concert. Ben benieuwd of dit afscheid definitief is.

Setlist:
1. Images (Chapter 1)
2. Time To Go
3. The Perfectionist
4. Footsteps In The Hall / You Were Right / On The Other Side
5. No Regrets (Chapter 5)
6. The Security Of Illusion
7. Electric
8. Take A Chance
9. How Long
10. On The Loose
12. The Learning Tree
13. Careful Where You Step
14. Time's Up
15. Someone Should
16. On The Air
17. Mouse In A Maze
18. Book Of Lies
19. Drum Solo
20. Humble Stance
21. Scratching The Surface
22. You're Not Alone
23. Don't Be Late (Chapter 2)

Toegiften:
24. The Flyer
25. Wind Him Up
26. Compromise

Into The Grave 2026

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.