Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 augustus:
  • Magoria
  • Roosendaal Open Air
  • Walg en Griis
  • 30 augustus:
  • Deadsquad, Jasad en Death Vomit
  • 1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
Geen concerten bekend voor 29-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Berend Dubbe (Bettie Serveert) - 65
  • Chris Gorman (Belly) - 59
  • Danny Schuler (Biohazard) - 57
  • Jamie Cavanagh (Anathema) - 53
  • Michael Gilbert (Flotsam And Jetsam) - 58
  • Michael Jackson† - 68
  • Mick Harvey (Nick Cave And The Bad Seeds) - 68
  • Tony MacAlpine (Planet X) - 66
  • Vincent Cavanagh (Anathema) - 53
  • Wolfgang Dziony (Scorpions) - 77
Concertreview

Heidevolk en Ithilien
Op 12 mei 2017 in Baroeg, Rotterdam
Tekst door Lennert
Het is alweer vijftien jaar geleden dat de Nederlandstalige folkmetalband Heidevolk (toen nog als Hymir) werd opgericht. Dit heugelijke feit dient dan ook vanzelfsprekend gevierd te worden, want ondanks dat er nog weinig originele bandleden over zijn (drummer Joost den Vellenknotscher is op het moment de enige die op het debuutalbum te horen was) is de kwaliteit op de vijf albums en een ep altijd erg sterk gebleven. Het belooft dan ook een drukke en gezellige avond te worden.

Heidevolk in Rotterdam

Het voorprogramma Ithilien wordt van tevoren omschreven als een combinatie van metalcore, death metal en folk metal. Die laatste twee klinken me niet vreemd in de oren, maar de combinatie met metalcore roept enige scepsis bij me op aangezien ik hier geen hele grote fan van ben. De combinatie van staccatoriffs en metalcorevocalen met traditionele instrumenten als hurdy gurdy, viool, doedelzak en bouzouki werkt echter wonderbaarlijk goed en zorgt al snel voor een enthousiast publiek. Buiten het van het debuut afkomstige From Ashes To the Frozen Land staat de hele set in teken van het onlangs verschenen Shaping The Soul, waarvan bijna ieder nummer met flink enthousiasme wordt gespeeld. Helemaal losgaan doet het publiek nog niet, maar het flinke applaus dat na iedere song te horen is, spreekt alsnog boekdelen over de kwaliteit van het gebodene materiaal. Een absolute aanrader voor mensen die interesse hebben in een opzwepende combinatie van Eluveitie, Parkway Drive en Ensiferum!

Ik begin me in de tussentijd af te vragen hoeveel van Heidevolks bandleden op het moment nog Gelderse roots hebben op het moment dat zanger Jacco de Wijs aanhaalt dat hij blij is om in zijn thuisplaats Rotterdam op te treden. Niet dat er een probleem is, aangezien het massaal toegestroomde niet-Gelderse publiek flinke zin heeft om een feestje te vieren. Vanaf de eerste tonen van Winter Woede is het dan ook meteen een kolkende massa van haar, zweet, bier en geschreeuw. Precies wat je van een folkmetaloptreden mag verwachten en hopen. Voor het podium staat tevens een horde fans die ieder stil moment aangrijpen om meegebrachte hoorns te laten schallen. Bij vlagen licht irritant, maar op andere momenten draagt het toch wel bij aan de opzwepende sfeer die de band brengt met songs als Het Wilde Heer en Als De Dood Weer Naar Ons Lacht.

Het valt vrij snel op dat het huidige gitaristenduo Kevin Vruchtbaert en Kevin Storm de songs op momenten op fijne wijze inkleuren met solo's die op de cd niet te horen zijn. Vooral het duel in Ostara geeft het nummer een flinke portie extra energie en maakt het nog een tandje beter dan op het album het geval is. Er is echter ook tijd voor een intiem rustpunt als de band een aantal prachtige akoestische uitvoeringen neerzet van De Hallen Van Mijn Vaderen, Het Geldersch Volkslied en drinkliederen Het Bier Zal Weer Vloeien en Hulde Aan De Kastelein. Het maakt het optreden op dit specifieke punt buiten uitzonderlijk gezellig voor een moment zelfs magisch. Deze gezelligheid wordt nog eens extra bevestigd door de vrolijke aankondigingen van Lars NachtBraecker ("Houden jullie van bier?") en de aanvullende vioolpartijen van Irma Vos. Beide muzikanten zorgen voor een vrolijke massa.

Er wordt vanavond keurig van alle releases wat gespeeld. Oudjes als Krijgsvolk en Saksenland worden afgewisseld met nieuwe krakers als Urth en Einde Der Zege. Als toegift krijgen we nog de Normaal-cover Vulgaris Magistralis, maar hierna is de koek helaas op en kan het publiek weer adem halen (en shirts aantrekken, want daar gingen er naarmate het optreden vorderde een hoop van uit). Het vijftienjarige bestaan van de band zal op 25 juni in Arnhem ook nog op dvd worden gezet. Als vanavond een voorbode was van dit optreden, dan kan ik iedereen dan ook van harte aanraden om kaartjes voor dit evenement aan te schaffen!

Zoeken
    26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.