Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Concertreview

Callenish Circle, Sauron en Flesh Made Sin
Op 7 december 2003 in Mezz, Breda
Tekst door Tonnie
Op de zondag zijn er regelmatig wel ergens optredens, om je weekend mee af te sluiten. Vaak dan laat in de middag of vroeg in de avond, zodat je toch nog met een enigzins frisse kop op maandag op je werk of school kan verschijnen. Zo ook in Breda. Zondag 7 december speelden Callenish Circle, Sauron en Flesh Made Sin daar, in de Mezz.

De Mezz is een nieuwe zaal, speciaal gebouwd voor optredens. De buitenkant mag er dan vreemd uit zien (het heeft wat weg van een hoop stront, om eerlijk te zijn), maar aan de binnenkant is het best mooi. De zaal is ongeveer een kwart cirkel, met in de punt het podium. Gebouwd voor optredens, dus buiten hoor je praktisch niks van wat er binnen gebeurt, en binnen heb je overal goed zicht op het podium.

Goed, dan de optredens die zondag. Als eerste stond Flesh Made Sin op het podium. Een half uurtje later dan eigenlijk de bedoeling was, en ze speelden ook iets korter geloof ik, ongeveer een half uurtje stonden ze op het podium. De band produceerde een lekker potje beukende thrash van eigen bodem, met onder andere nummers van de Masterwork In Blood mini-cd. Het geluid was wel ok, en de band speelde zeker niet slecht, maar tijdens de gitaarsolos veranderde het meer in 1 grote brij van lawaai, wat soms nergens meer op leek. Afgezien daarvan was het goed om aan te horen.

Na een tijdje kwam Sauron dan het podium op. Corpsepaint, zwarte troep over hun armen, omgekeerde kruizen. Black metal dus. En de gitarist leek wel verdomd veel op de zanger van Flesh Made Sin... Black metal is niet echt iets waar ik snel warm voor loop, en Sauron heeft daar niks aan veranderd. Het geluid was een stuk slechter dan bij Flesh Made Sin, en de cover van Mayhem waar ze mee eindigden deed Mayhem zeker geen eer aan.

Als hoofdact deze dag was er het Limburgse Callenish Circle. Eerder dit jaar brachten ze hun vierde album uit, en nu de tours er op zitten doen ze nog hier en daar een optredentje voordat ze met wat nieuws beginnen. Zo ook dus deze zondag, in Breda. Van hun My Passion // Your Pain album kwamen onder meer Forsaken en het trage (maar o zo lekkere) What Could Have Been voorbij. Net als Sauron sloot ook Callenish Circle af met een cover. Bij CC was het Out Of The Body van Pestilence, wat ook op hun meest recente album staat. Echter, in tegenstelling tot Sauron was bij Callenish Circle het geluid een stuk beter, en stonden ze wel enthousiast op het podium. De melodieuse death/thrashmetal die CC speelt ging er goed in bij het publiek, maar jammergenoeg kwam pas bij het voorlaatste nummer (Obey Me) een kleine pit op gang. Het was gewoon niet erg druk, en niemand leek het aan te durven om dat eerder die dag al te beginnen zo voor het podium. Na een klein uurtje zat het optreden van Callenish Circle er alweer op, maar ik heb me er prima mee vermaakt.

Into The Grave 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.